Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért problematikus az, hogy...

Miért problematikus az, hogy a motorkerékpárok kitiltásra kerültek Visegrádon a Panoráma útról?

Figyelt kérdés

A motoros bizonyos szempontból olyan, mint az országúti kerékpáros: nem azért megy egy adott úton, mert ott kell mennie (pl. munkavégzés elérésének helye miatt), hanem mert ott van kedve, ugyanakkor űzhetné bárhol máshol is a hobbiját.


Tehát a motoros nyugodtan mehet Nyíregyházára, Erdélybe, Bonyhádra, de még Visegrád nagy részét is bejárhatja.


Ehhez képest hatalmas a felháborodás emiatt. Miért?


2023. jún. 13. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja.
2023. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert az indoklásban is szerepel, hogy autósok-motorosok egyaránt fel-alá járkáltak ott hangosan, mégis csak a motorosokat tiltották ki. Az éjszakai autós versenyzők ellenére is csak őket. Másrészt motorosként megértem, hogy a sportkipufogós egész napot ott töltő, szabálytalankodó barmokat ki akarják tiltani, de szerintem ez még mindig a motorosok kis hányada. Sokan csak felmegyünk, eszünk, szétnézünk, lemegyünk.

A lakosság szempontja is abszolút megérthető persze.

A másik gond, hogy ez egy precedens, ahelyett, hogy odaállna a rendőr, és figyelné, ki az, aki játszótérnek használja az utat, kitiltanak mindenkit. Majd ezzel fogják azt is indokolni, amikor kirakják bizonyos utakra azokat a táblákat, hogy autónak 100, motorosnak 60-70 a sebességkorlát (amivel szerpentinen egyébként nekem semmi bajom nincs de szintén "veszélyes" precedens, mert a szerpentinen a nála lassabb motorost előző autós szintén baromi veszélyes - sokszor tapasztalom, mert a Pilisben vannak 60-as kanyarok, amiket motorral 30-40-nel merek bevenni félkezdőként, és elképesztő, ahogy záróvonalon elzúznak mellettem az autósok, akkor is, ha jönnek szemben.

2023. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 Na igen...kitiltomországban egyszerű tiltótáblákkal telerakni az utakat, mint a valóban veszélyes elemeket kiszűrni...ennek a mentalitásnak a következménye az is, hogy az elsőrendű főutak jelentős részén tilos kerékpározni.
2023. jún. 13. 14:20
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyeken a hangerőt is mérném, nem csak a sebesség túllépést.
2023. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

#3 Nehogy azt hidd, hogy országfüggő, Ausztriában népszerű hegyi utakon ez már sokéves találmány. Meg a dB korlát is, amit komolyan mérnek, én nem értem a sportkipufogósokat, reklamálnak, hogy hallani a motort, hát, pont nem az előtted haladót dörgeted tele vele, de pl. az én motorom gyári dobbal hangosabb, mint sok német meg osztrák úton a korlát.

Éppenséggel ez a mostani tiltás nagyon is nyugatias megoldás.

2023. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Igazából én rühellem a zajongó, száguldozó motorosokat, de ugye nem csak ők lettek kitiltva. Innentől kezdve egy megúszós, szuboptimális megoldás ez a szememben.
2023. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint a hangerőt tiltanám be akár kocsi, akár motor, ne legyen hangos. Sehol. Sem a szerpentinen, sem a lakott helyeken.
2023. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

"hanem mert ott van kedve, ugyanakkor űzhetné bárhol máshol is a hobbiját"


Nem, nem űzhetné. Ha ő ott szeretne menni, akkor azt mással nem tudja helyettesíteni. Továbbá senkinek semmi köze hozzá, hogy ki milyen indokkal megy ott ahol, ebből kifolyólag senkinek semmi joga nincsen azt mondani, hogy "te csak szórakozásból akarsz itt menni és ezt nem engedjük".


Nem vagyok motoros és tény hogy a szerpentinen nagyon kevesen tudnak normálisan viselkedni, szarrá is büntetném őket, de ez nem megoldás. Nem ez a megoldás. Ez gusztustalan.

2023. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
#8 Hát pedig mint láthatod az ott élőknek nagyon is van köze hozzá a városvezetésnek meg nagyon is van joga hozzá, hogy eldöntse ezt a kérdést.
2023. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul korábban ismertem olyat, aki kipufogó "felturbózást" vállalt, hogy "sportos" hangja legyen a mocinak.
2023. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!