Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek éri meg egyáltalán a 10...

Kinek éri meg egyáltalán a 10 napos autopályamatrica ,ha csak egy nap használná?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán járok autópályán, jó ha évi 1-2 alkalommal, de tavaly pl egyáltalán nem.

Tegnap megkért tesóm egy nagyobb fuvarra,mert az ő kocsijuknak van valami nyügje és nem mertek elindulni vele. Lényeg,hogy akartunk venni online pályamatricát, de mikor kiírta,hogy 5500Ft, akkor inkább letettem róla, és mentünk főúton. 270km-t mentem tegnap, ami üzemanyagban durván 11 ezer forint. ( Régi 1.6 szívóbenzin, 7 liter körül eszik átlagban)

Most pedzegetik az 1 napost, de 4 ezer forintokat olvasok, nem tudom mennyire igaz, de szerintem ezzel se ösztönzik az embereket az autópálya használatára.


2023. jún. 19. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A közútkezelőnek.
2023. jún. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Akinek többet ér az ideje.


Pl. Ha oda-vissza csak 2 órát spórolsz, akkor az már 2250 Ft/óra.

Sok embernek több az órabére ennél.

2023. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es 4 ezer forint lehet majd a maximális ára.
2023. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ha olyan szar az út, hogy eszed ágában sincs nem autópályán menni. Vagy veszélyes, nem lehet előzni, sok a kamion, stb.

A nyugodt és biztonságos út többet ér, mint pár ezer forint.

2023. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Egy útra nem éri meg venni.

Aki ki használja hogy többször is megy annak jó.

Mindenütt ellehet a pálya melett menni és nem is sokall hosszabb időbe telik.

" Vagy veszélyes, nem lehet előzni, sok a kamion, stb."

Nem kell előzni, ha 80-at lehet menni egy főúton az már tökéletes.

Majd kikell számolni hogy mennyit nyersz a pányán időben, hát semmit.

2023. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

"Majd kikell számolni hogy mennyit nyersz a pányán időben, hát semmit."

100 km-en kb. 0,5-1 órát nyersz.

Azért az nem semmi, kivéve ha időmilliomos vagy.

2023. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5: Nem az időnyerés a lényeg, hanem a biztonság. Ha én egyszer sem előznék, akkor is sokan fognak. Nem egyszer jött már velem szemben autó az én sávomban. Ha meg feltorlódik egy hosszabb teherautós, kamionos sor, akkor sokszor még 80-nal sem lehet menni. Ez senkinek sem jó és senki sem marad végig mögöttük, hanem próbál előzni.

De egyébként sokszor időben is gyorsabb, még rövidebb távon is, pláne hosszabb utakon.

2023. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

6. Te 1 órát nyersz 100km-en ???

Megnyered a hazugság versenyt ma!!

Ráadásul matekból is gyenge vagy.

2023. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat! Székesfehérvárról mentünk Mosonmagyaróvárra, így nem végig lett volna pálya, hanem csak Győr-Moson-Sopron megyében, de ide még a megyei is 5700Ft. Vagy M7 és M1,de ugye ez kimaradt, és a 81-esen mentünk. Szerencsére vasánap reggel odafele alig volt forgalom , simán tudtam 90-95-el menni városon kívül, és Győrön is könnyen átjutottunk.

Waze pályára csak 20 perccel kevesebb időt kalkulál most, de ugye ez megint kiszámíthatatlan, és lehet dugó, baleset mindkét útvonalon.

Hazafele, 17 óra után szintén sima útunk volt,mert olyankor már a szembe sáv volt az ingázók miatt jobban tele, tehát igazából sokat nem nyertem volna a pályamatricával.

2023. jún. 20. 07:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9: Ahol a főút sok lakott területet érint, ott simán lehet 1 óra a különbség.

Pl.: Bp. - Siófok:

[link]

2023. jún. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!