Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Home office munka mellett ti...

Home office munka mellett ti vennétek bkk bérletet,ha csak ritkán használtok tömegközlekedést? Vagy csak egy adag jegyet?

Figyelt kérdés

Home office munkám van,és alig használok tömegközlekedést, így felesleges lett a bérlet. Inkább csak egy adag jegyet szoktam venni. Amikor eszembe jut lyukasztok,de előfordult,hogy elfelejtettem.

Mit tennétek a helyemben? Megvennétek a bérletet 9500 ft-ért,miközben egy hónap alatt max 10-20 alkalommal használjátok,tehát ha minden alkalommal lyukasztotok,az is max 3500-7000ft,viszont fennáll az esélye,h elfelejtitek.


2023. ápr. 3. 00:22
A kérdező szavazást indított:
Igen,mert ha ilyen álmodozó típus vagyok,akkor inkább fix bérlet,és akkor tuti nem lesz gond.
Nem vennék bérletet,inkább 10-20 jegyet,aztán lyukasztanék,amikor eszembe jut.
23 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik eve nem veszek berletet, kiveve egy eves Bubi-berletet, ami tavaly meg 5000 volt. Ha jo az ido, gyalog vagy biciklivel jarok barhova is, ha nehezet kell cipelni vagy messze kell menni akkor autoba ulok. Kethavonta kb. 1x ulok fol barmilyen tomegkozlekedesi eszkozre, akkor veszek 3-4 elektronikus jegyet hogy aznapra eleg legyen.
2023. ápr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Jah igen, es csak azert hogy biztos tuti 10000% ne felejtsem el a jegyet ervenyesiteni, na azert biztos hogy nem ajandekozok a bkk-nak havi 3-4-6000 forintot, inkabb odafigyelek.
2023. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Én Simple alkalmazásban szoktam jegyet venni, általában előre tudom mikor hova megyek és annak megfelelően megveszem indulás előtt.
2023. ápr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja ez érthető, de én ilyen nagyon bamba álmodozó típus vagyok. Legalábbis,amikor megyek valahova,akkor közben mindig fejben máshol járok,fantáziálok,agyalok valamin,és nem jut eszembe. Mondjuk amikor bérletet használtam,akkor meg sokszor napokig elfelejtettem, hogy már lejárt,szóval asszem menthetetlen eset vagyok ebből a szempontból. XD
2023. ápr. 3. 00:38
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Figyu, ha tényleg ilyen álmodozó vagy, és anyagilag nem gond ez a pár ezer forint, szerintem jobban járnál a bérlettel. Méghozzá egész évessel vagy minimum negyedévessel, és írjál egy emlékeztetőt a telefonodba, hogy a megfelelő időben figyelmeztessen, hogy újat kell venned.

Így talán az összes problémát kivéded, talán csak azt nem, ha elfelejted magaddal vinni a bérletet. :-)

2023. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
74%
Ha nincs messze, és jó idő van, akkor biciklivel szoktam menni.
2023. ápr. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Eddig 5/30 jeggyel utaztam, erre kiváló volt a napi kb 900 Ft-os díj. De ha csak egy vonalon kellett oda-vissza utaznom, akkor vonaljegyet használtam.


Most már távolságtól függően a vonaljegy, a 30 perces jegy és a 90 perces jegy jatszik, ez oda-vissza ugye 700, 1060 és 1500 Ft , ezt kell a bérlet 9500 Ft-os árához viszonyítanod.


Én például pont az 5/30 megszünesekor költöztem távolabb a munkahelyemtől, így már nekem nem éri meg jegyekkel szórakozni (a 7. oda-vissza út már ráfizetés lenne), így bérletet veszek. Vagy autózok olykor, de az közel 4x annyiba kerül, mint a bérlet.

2023. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Az ilyen kérdésnél nem tudom hogy sírjak vagy nevessek... ha annyira feledékeny vagy, akkor jobb ha nem utazol, mert még nem találsz haza.

Komolyan kérdem, hogy milyen fokú elmebetegség kell ahhoz, hogy másoktól, vadidegenektől kérj tanácsot azzal kapcsolatban hogy vegyél-e jegyet?

Cavintont vegyél! De mindjárt kettőt, hogy legalább az egyiket el ne felejtsd beszedni!

2023. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Ön mostantól csak jeggyel utazhat és az ellenőrnek köteles bemutatni a lyukasztott jeggyel együtt az aznap bevett Cavinton dobozát megjelölve melyik volt az aznapi adag helye.


BKK jegyellenőr

2023. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Inkább jeggyel. Ráadásul a legforgalmasabb járatok kivételével (metrók, villamosok 1-6 között) olyan ritkán van ellenőr, hogy megéri bliccelni.
2023. ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!