Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 25km/h sebességű Elekronikus...

25km/h sebességű Elekronikus Rollerrel,hol tudok közlekedni?

Figyelt kérdés

25km/h-ig kerékpárnak minősűl,azon felett segédmotornak tudtommal,de a kresszbe,még nincs hivatalosan benne.

Ti járdán,vagy úton használjátok?🤔


2023. jún. 23. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

“Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része”


Innentől véleményem szerint mindegy, hogy minek minősül, mert gyalogosnak biztos nem

2023. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kizárt , hogy ezzel az eszközzel gyakogosnak minősülj, marad az úttest .
2023. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Szürkezóna, én alapvetően kerékpárként használom, azzal a különbséggel, hogy macskaköves úton a járdán megyek 10 km/h körül.
2023. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na hát ezért érdekes.Mert pl kerékpárral is felmennek a járdára.Mivel ez az eszköz nincs benne a kresszbe, így hallottam azt is,hogy gyalogosként vagyok minősítve.(énse értem) A biciklivel,igazából,mindenhol mennek.

Én eddig,az úton próbálkoztam,de hamar ledudáltak🤔.Pedig úgy mentem ,mint más a kerékpárral.Jobb szélen,mégse tetszett az autosoknak.

Szeretnék biztosra menni.

2023. jún. 23. 20:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg már sisakról is volt szó,hogy kell hozzá,ahhoz képest nemigen látom senkin. Kicsit mintha ilyen egyéni választás lenne,de mielött beruházok egy ilyen eszközre gondolom nem árt ha kicsit körbenézek,úgyhogy jöhet minden tapasztalat.
2023. jún. 23. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 sok mindent csinálnak kerékpárral (is) amit nem kéne.
2023. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a rendőrségtől kellene megkérdezni,mivel ők szankcionálnak.
2023. jún. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!