Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A taxit lehet bérelni nemzetkö...

A taxit lehet bérelni nemzetközi szállításra is? Ha azt mondom a taxisnak irány Barcelona van nálam félmillió akor elviszi az embert ?

Figyelt kérdés

2023. júl. 7. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Erről Rejtő egyik könyve jut eszembe, amikor konflissal vitette magát a sivatagba.

Konflis mondta hogy jó, de minden megállásnál fizeti az addigi viteldíjat ő meg eteti a lovat,.

2023. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Miért ha belegondolunk simán lehet ilyen .

Gondolom repülőn a eu övezetben is kérnék papírokat?

Taxival meg nem kell semmi eu belül.

Ha maffiózó lennék én se repülnek

2023. júl. 7. 15:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha maffiózó lennél, nem taxival járkálnál.
2023. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem fél millióból.
2023. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Max akkor, ha a visszaútját is kifizeted, mert vissza nem fog találni utast, és jó vastagon megfizeted neki a hercehurcát. Plusz a szállását is, mert 1 nap alatt nem fog oda és visszaérni, így aludnia is kell valahol.
2023. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Taxitól függ. Az én városomban van olyan (egyéni vállalkozó) taxis aki vállal külföldi fuvart is, nyilván előre kell egyeztetni és nem olcsó.
2023. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nem értem mi a probléma..a szomszédom taxijába beült egy utas, és kérte, hogy siessen Bécsbe, básárolni akar valamit..

A haver szeme sem rebbent, irány Bécs...

(jó fuvar volt)


Ugyanezt visszfuvar nélkül is megteheti(például Milánóból egyedül jött vissza...igaz vastagon ki volt fizetve)

2023. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Budapest-Barcelona-Budapest, taxival nem jön ki félmillióból 😉

Elvileg lehet taxizni országhatárokon túlra, gyakorlatilag ritkaság.

Az országon belül is, nagyobb távolságokra, inkább megegyeznek egy fix összegben, nem ketyeg végig a taxióra.

Van olyan ismerősöm, akik négyesben, felváltva vezetve oda-vissza megjárták Barcelonát egy felső-középkategóriás személyautóval, és azt mondták, egyszer elég, sok is volt, hosszú távon még a vonat, busz is jobb, azokban legalább fel lehet állni menet közben.

Egy rutinos taxis is kb úgy lenne a felkéréssel, hogy inkább kevesebb pénz, de pihenni tudjon, pláne, ha családja is van... és nyílván olyan is lenne, aki bevállalná a kalandot, de azt keresni kellene, és megtalálni.

Budapest-Bécs, taxival már jóval 100ezer forint fölötti tarifa... Barcelona picit messzebb van

2023. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az inkább másfél és 2 milla közt lenne, plusz a szállás ami kb 3-4 éjszaka.
2023. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nos, a válaszadók közül senki nem taxizik. 15 éve taxizok, bátran kijelentem a legtöbb taxis örömmel elvinne és nincs szállás, nincs visszaút, nincs extra költség, ezeket nem tudom honnan veszik a válaszadók. Ki ne akarna 880 ezerből tisztán 600 ezret keresni 3 nap alatt? Ráadásul egy marha jó kaland. Legfeljebb akkor utasítjuk el, ha családi program vagy esemény van, amit nem tudunk lemondani, de ilyenkor is a fejünket verjük a falba, mert nem csak pénzt, egy jó sztorit is bukunk.


Barcelona kb 2000 km. Ugye így, nem fél millió, hanem 880 ezer forint lenne, amire a taxisok 99%-a azonnal igent mondana.


Aki azt írja nem gyakori a külföldi út, azt el kell keserítenem, Bécs, Kassa, Pozsony és a környező országok állandó jelleggel előfordulnak. A reptéren senki sem lepődik meg, ha valaki Bécs-Schwechat-ot kap. Nem egyéni szinten gyakori, de összeségében az.


Nekem a leghosszabb utam München volt. De hallottam már Amszterdamról, Berlinről és Párizsról is. Igen, az ilyen távok ritkák, de egy Bécs, mint kb. Debrecen már semmilyen meglepetést nem vált ki.


Sokan a csatlakozást késik le, vagy mindenképpen aznap kell utaznia és nincs közvetlen járat és olyan is van, hogy olcsóbb nem Bécsbe landolni, hanem áttaxizni Budapestről, de aki sokat repül az biztos tudja milyen furcsán időzítik vagy árazzák a repjegyeket. Környező országokban sokan rokonokhoz mennek és nem akarnak autóbérléssel bajlódni, megengedhetik maguknak a taxit. Nincs ebben semmi különleges. És nincs ebben semmi extra díj, az extra díj legfeljebb a magasabb leadó a Budapest Airportnak, ha onnan viszed az utast és főtaxis vagy. De gyakran bármelyik vasútállomásról is viszünk külföldre.


Egy dolgot kell tudni, előre fizetés van ilyenkor és ha nem európainak nézel ki elkérjük a papírodat, mert embercsempészésért börtön is járhat.

2023. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!