Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Büntettek már meg biciklist...

Büntettek már meg biciklist gyorshajtásért?

Figyelt kérdés
Valakivel megtörtént már? Számomra nehéz elképzelni hogy a rendőr áll a bicikliút mellet egy trafival és várja a gyorshajtókat. Nem hallottam olyanról akivel megtörtént volna. Tapasztalatok?

2023. júl. 19. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10 éve Angliában munkába menet bringával szórakoztam azzal, hogy egy meredek lejtő után bemérjen egy vakus trafibox.


Készült pár fotó rólam :)


Ha ott megállít egy rendőr, valószínűleg megúsztam volna egy figyelmeztetéssel, ahogy kaptam is egy-kettőt ártalmatlan szabályszegés miatt.

2023. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1+


De egy másik sztori: kb. 20 éve Bp-n a sétáló Váci utcán mentem át bringával.


Tudtam, hogy nem lehet ott bringázni, és mindig óvatosan mentem.

Jött szembe a szóló rendőr, ezért félig lelépve rollereztem a bringán. Megállított, igazoltatott, nem mondott semmit. Szóba sem jött büntetés. Viszontlátásra.


Később jött a levél, feljelentett "díszburkolaton kerékpározás" miatt. 5000 Ft.


Elvből nem fizettem be, de nem is vitattam. Lekerült az ügy a lakhelyem szerinti önkormányzathoz, falura.

Télen elmentem a helyi közmunkásokkal "2 napot" ledolgozni.

Havat lapátoltam járdákon, nyugdíjasok kapujánál, míg az alkesz közmunka brigád inkább a helyi presszó körül sertepeltélt. 😅

2023. júl. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Bicikliseket a legpofátlanabb szabálytalankodásokért sem büntetnek meg, azért tudnak villogni azzal, hogy ők szabályosak, hiszen a statisztikák szerint a szabályszegéseket a rendszeresen razziázott autósok okozzák. Múltkor tüntetést kísértek a rendőrök, négy rendőrautó, két rendőrmotor és egy bő tucat gyalogos rendőr mellett 5 perc alatt 9 szabálytalan biciklist számoltam meg az egyik MOL épület előtt. Szerinted hányat büntettek meg? Pontosan, egyet sem.
2023. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
56%

Előfordult már. Nem velem, de ismerek ilyen esetet.

Persze eléggé ritka; nem kell félni: kerékpárral sincs ennek több esélye, mint gépkocsival...

2023. júl. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mivel nem gépi meghajtású jármű, ezért nem.
2023. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!