Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Horvátországban büntettek már...

Horvátországban büntettek már meg gyorshajtásért (mérőautó, traffipax)?

Figyelt kérdés

Horvátországban köztudott, hogy főként a kézi radarokat használják a rendőrök előszeretettel, illetve előtérbe helyezik a helyszíni bírságot gyorshajtás esetén.

Az idén és jövőre összesen 120 db fixen telepített kameradobozt helyeznek ki, s ezekben 59 db kamerát helyeznek el, helyüket változtatva (olvasható pár portálon).


Múlt héten voltam Karlovac-tól Zadarig tartó országúton, ahol emlékeim szerint 2 db fix traffipax-szal találkoztunk és sikerült 50es zónában nagyjából 70 km/h-val belemenni. Elvileg ez a tűréshatár, 71 km/h-tól 135€ a bírság.


Bűntettek már meg valakit idén ilyen traffi alapján vagy bármilyen gyorshajtásért?

Köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 2. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem (bár nem is voltam idén Horvátországban).
2019. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez miért lenne kérdés. Ha az ember turista, akkor ne képzelje magát autó versenyzőnek. Ráadásul idegen helyen jobb ha óvatosabban, figyelmesebben hajt.
2019. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az új, telepített traffipaxokkal átlag sebességet is nézni fogják 2 mérőpont között, az alapján is fognak büntetni. Volt róla pár cikk motoros körökben, nem tudom 100%-ig biztosra, hogy ez valóban igaz-e.
2019. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!