Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyorshajtásért közmunka ez...

Gyorshajtásért közmunka ez komoly?

Figyelt kérdés

Tegnap Pécset a belvárosba motoroztam 30km/h helyet 40km/h mentem, és meg büntettek.

Egyik ismerősömet el kapták, először fizetnie kellet, aztán még 1x el kapták, és közmunkára kellet mennie.

Nem tudtam hogy 30 a sebesség korlát a belváros bizonyos részein, és ha még 1x elkapnak, akkor engem is el küldhetnek közmunkára 17 évesen ?



#gyorshajtás #Pécs #bűntettes
2012. júl. 4. 11:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nemhiszem, közmunkára akkor szoktak küldeni ha nem tudod kifizetni a büntetést.


Mellesleg mi az, hogy "nem tudtad"?! Ember, ki van táblázva!

2012. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Tényleg nem vettem észre, nem tehetek róla ideges voltam...

Tanultam a hibából, legközelebb körültekintőbb leszek.

Nyaralásra szánt pénzemből kell ki fizetni...

k*cs*g magyarország!

2012. júl. 4. 12:49
 3/19 anonim ***** válasza:

Amúgy elhiszem hogy nem vetted észre.

Minden kátyú mellé kitesznek egy 40 es táblát. De senki nem tudja meddig tart a tábla igazság szerint mert se feloldó tábla se útkerezteződés se semmi ami feloldja.

A rendőrök meg direkt ilyen helyekre rejtőznek el. Szerintem undorító amit művelnek.

Engem egyszer azért büntettek meg mert a préri közepén egy több kilómétere átlátható kerezteződésben nem álltam meg a stopp táblánál állóra csak átgurultam. Egy lélek nem jött szerintem 5 éve arra.

Amúgy nem verhetnek közmunkára akkor se ha 100x büntetnek meg. Amúgy sincs munka embereknek nem hogy még a közmunkásokkal is kinlódjanak.

Közmunka akkor van ha nem tudod nem akarod kifizetni a büntetést. DE célszerűbb részletekben kérni ha nincs pénzed.

2012. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem vettem észre, nem tehetek róla ideges voltam... "


Bocs, de nagyon is tehetsz. Ez nem mentség. Idejekorán jobb ha hozzászoksz, hogy a kresszben és közlekedésben nincs olyan "hogy azt hittem", meg "ideges voltam", meg "szemembe sütött a nap".


Nem tudom a jelenlegi jogszabály hogy rendelkezik. Régebben ha nem akartad a büntetést kifizetni ( vagy nem tudtad ) akkor választhattad az elzárást és/vagy közmunkát.

Ez nem attól függ, hogy hányszor kapnak el. Szabálysértést mindig ki lehet fizetni.

2012. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nyilván az érem másik oldala, hogy 30 helyett 40 km/h nem egy hatalmas szabálysértés szerintem. Lehetett volna méltányosságot gyakorolni - ha arre van lehetősége a rendőrnek.
2012. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Költség kátyúzásra, meg a rossz utakra.

Néha úgy érzem, mint ha motor helyet vibr*toron ülnék, annyira ráz.

És nem a motor hibája, mivel alig egy hónapja kaptam újonnan.

2012. júl. 4. 14:06
 7/19 A kérdező kommentje:
3. Egyetértek veled!
2012. júl. 4. 14:07
 8/19 anonim ***** válasza:
A "Stop" tábláról nekem mindig Szlovákia jut eszembe, ott akkor is megállnak, ha 5 éve nem járt arra senki. Én akárhányszor voltam náluk, még egyszer se fordult elő, hogy ott ne álltak volna meg egy stop táblánál.
2012. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

# 2


k*cs*g Magyarország?


Ezért a Németeknél tudod milyen büntetést kaptál volna? Még jövőre sem mennél nyaralni!

2012. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Németországban azért csöppet jobban élnek az emberek, nem 100 ezer ft az átlagfizetés. Vagyis.. Khhmm átlagfizetés. Bocs, itt örülni kell, ha szaros 100 ezret keres valaki. Persze túlórával. Tényleg egy szánalom ez az ország. Rendőrnek is ez a legnagyobb gondja, hogy ki megy gyorsan, közben lehet, hogy a navajonkik épp magyart vernek.
2012. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!