Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan legyek koncentráltabb...

Hogyan legyek koncentráltabb vezetés közben? Mások hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Tanulóvezető vagyok. Sajnos munka mellett járok vezetni, du. 4 után.

Múlt héten ebben a vak melegben nagyon megéreztem a dolgot...

Szóval korábban már egész jól ment, de kezdem látni, hogy nagyon sokat számít, mennyire koncentrált az ember. A múltkor egy hét szabi után (= a szokásosnál pihentebben) mentem vezetni, magamom is meglepődtem, mennyire jól ment. Múlt héten viszont pont a fordítottja, ugye ezek a nagy melegek, sajnos a munkahelyemen sincs légkondi, egész nap 30 fokban, félig aludtam munka közben, totál kábán... és hiába volt az, hogy a vezetésre rákészültem (előtte energiaital, nem nehéz ebéd, kiszellőztettem a fejem, és a tanulókocsi légkondis, szóval ott már nem éreztem magam rosszul, sőt, azt hittem, rendben vagyok), egyszerűen annyira szétestem vezetés közben, hogy balesetveszélyes voltam, az oktató félre is állított, hogy mi az isten van.


Augusztusban vizsgáznék, de a meleg nemigen befolyásolható. És bár előtte már viszonylag jól ment a hétköznapokban is, kisebb-nagyobb hibákkal, de a múltkori alkalom annyira elbizonytalanított, hogy most totál azt érzem, hogy nem fog menni. Tényleg botrányos voltam, mint akit kb. először visznek forgalomba, pedig már sok óra van mögöttem. És ugye ez most plusz stresszfaktor, félek, hogy emiatt fog még rosszabbul menni...


Viszont a hétköznapokban sok ember van az utcán, este, fáradtan, munka után is, nyáron a nagy hőségben is, és azért nem lesz mindenki instant balesetveszélyes. Csak van rá valami praktika, mit tehetnék, hogy koncentráltabb legyek..?


2023. júl. 23. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Sok a rizsa.


30-40-50 óra gyakorlattal a vizsgára készülsz fel, nem a rutinos vezetésre.

2023. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1, A kérdés nem ez volt. A vizsgán se megyek át, ha dekoncentrált és balesetveszélyes vagyok. Ezen szeretnék javítani.
2023. júl. 23. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor pihend ki magad.


Nehéz volt rájönni?

2023. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne válaszolj a kérdésemre, ha arra sem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd azt. Köszönöm.
2023. júl. 23. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam. Fosod a szót, úgy jön le az egész hogy sajnáltasd magad. Én is nyáron tanultam, vizsgáztam munka után, és még légkondi sem volt.


"Csak van rá valami praktika, mit tehetnék, hogy koncentráltabb legyek..?"


A praktika az, hogy érdekeljen, figyelj oda, vezess. És ne várj túl sokat a gyakorlati óráktól. Menj át vizsgán, ez a lényeg.

2023. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz nekem is, extrán koncentrálok. De én csak 1 órát vezetek hazafelé, melóból. Szellőztetés, légkondi, víz. Tényleg iszonyat meleg van, nyomja az embert. Estefelé nem lehet menni inkább, ha ennyire nem bírod a meleget?
2023. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha téged ennyire megvisel (ez van, van aki ilyen, ez nem hiba, csak egy tulajdonság), akkor az alábbiak:


1. Tartsd be a szokásos nyári ajánlásokat.

Vigyél be rengeteg vizet. Nem folyadékot, vizet. A különböző üdítők kb. 70%-a tiszta víz, a többi a különböző ízesítők, színezékek, gyümölcstartalom, cukor, stb. Tehát 2 liter üdítővel, másfél liter vizet SEM viszel be. Ez hidratál, nyugtat. A vezetős napokon igyál meg 2 liter vizet, de fejezd be 1 órával a vezetés előtt, hogy még el tudj menni mosdóba. (Ha ki kéne menni vezetés közben az csak tovább feszélyez.)

Próbálj meg árnyékos útvonalon eljutni a vezetés kezdőpontjához.

Vegyél fel lazább világos ruhákat, akár vigyél magaddal pluszban, aztán munkaidő végén átöltözöl.


2. Próbáld a vezetésórákat későbbre rakatni.

Beszélj az oktatóddal, hogy neki mi a legkésőbbi időpont azokon a napokon amikor el tud téged vállalni. Szeretnél mindig a legkésőbb, a lehető legkevésbé melegben vezetni. (Ha még nem vagy túl rajta, úgy is kötelező 2 óra éjszakai vezetés, aminek az a lényege, hogy teljes naplemente után kell megtörténnie. Ne engedd, hogy okosba beírjátok, hanem harcold ki, hogy valóban vezetni akarsz sötétben, amúgy is kötelező.)


3. Fontos, hogy a mostani időszakban már meglegyen a jogsi?

Megtehetnéd azt is, hogy július végén közlöd az oktatóddal, munka ügyben hirtelen okból el kell utazz 1 hónapra, szeptemberben tudnád folytatni. Akkor szeptemberben folytatod (1 hónapig amíg még dögmeleg van, pihensz, és újra megnyugszol a vezetés kapcsán), és majd csak utolsó óránál kértek vizsgaidőpontot megint. Akkor simán lehet, hogy átcsúszik akár októberre is.

Abban az időszakban pedig már végképp nincs gond a hőmérséklettel, sőőt, talán egy kis esős időt is kifogsz az utolsó óráknál, ami extrán jó, mert úgyis lassabb lesz a forgalom tempója, te is rá tudsz relaxálni a vizsga közeledtére.


Tudom, hogy leírva nem sokat ér, de tagadhatatlan, hogy ez inkább fejben dől el. Természetesen befolyásolnak valamilyen szinten a környezeti hatások, de ez ilyen. "Fejben" kell felülírni.

Illetve ha már úgy is szabály: Egyszerűen ha nem érzed 100%-osnak magad, mondd meg az oktatónak, hogy töröljétek a mai órát, mert nem vagy tökéletesen jól. Azaz nem vagy vezetésre alkalmas állapotban (igen, a sima fáradtság, meleg okozta lehangoltság (ami lehet előjele egy később előjövő hőgutának is ami tényleg veszélyes), ezáltal koncentrációhiány, teljesen elfogadható és legitim indokok arra, hogy azt mondd, Te ma inkább nem ülnél volán mögé).

2023. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Sajna a lemondás nem játszik, 2 munkanappal előre mondható le, ha aznap szólnék, hogy nem megyek, akkor levonják a befizetett óradíjból.

2023. júl. 24. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!