Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárral közlekedtem. Mi...

Kerékpárral közlekedtem. Mi lehetett a probléma? 🚲❌

Figyelt kérdés
Új 26-os belsőt cseréltem (hátsó kerék), két fajta van, én a nagyobbikat vettem. Felfújtam, minden tökéletes volt, aztán pár kilométer után hallottam hogy nyikorog, már tekerni is alig tudtam, szorult. Megnéztem, 80%-ig le volt eresztve. Tovább kellett mennem, mert találkozóm volt. Amikor odaértem, már totál lapos volt! Megnéztük és kiszakadsz a szelep! Tudom hogy hiba volt továbbmenni, mert így elferdült és ledaráltam a szelepet! Jól gondolom, hogy először a belső forgott el, így préselődött ki a levegő, majd ahogy tovább mentem, így vágtam teljesen haza a szelepet és az egész belsőt? Az is felvetődött, hogy a kisebbik belsőt kellett volna választanom, mert ez így lehet hogy túl nagy volt! Szerintetek? Köszönöm a segítséget! 🚲🙏

2023. szept. 3. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megvan a belső amit kivettél, amit lecseréltél? Ami szám azon van, olyat vegyél! Amúgy lehet, hogy valami selejtes belsőt vettél vagy rosszul raktad össze, passz.
2023. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De lehet defekt is.

HA leenged vagy látszik hogy ereszt akkor nem szabad tovább menni vele mert " legyalogolod " a gumit.

Így lehet hogy külsőt és belsőt is cserélni kell.

2023. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gyári volt, 10 éves. Nyugi én sem hiszem el! 😂


Az újat Decathlonban vettem, "jobb" minőségűnek tűnt mint a gyári, de mutatom:


[link]


Elvileg minden illeszkedett, külső-belső, rendesen fel lett fújva!

Lehet hogy tényleg a mérettel volt gond!


HA leenged vagy látszik hogy ereszt akkor nem szabad tovább menni vele mert "legyalogolod" a gumit.


Pontosan így történt, tisztában voltam vele, a becsület hajtott a saját kontómra, mert időre mentem!


"Így lehet hogy külsőt és belsőt is cserélni kell."


Nem lehet, hanem biztos! A külső is elszakadt, ezt még nem mondtam, de úgy is ki akartam cserélni őket! Sikerült! 🙄


Köszönöm! 🙏

2023. szept. 3. 19:52
 4/9 A kérdező kommentje:

"De lehet defekt is."


Nem hiszem. Inkább leeresztett, mert kiment belőle a levegő, de még tartotta. Csak nem kellett volna vele tovább menni, ez viszont már az én (hülye) döntésem volt!


Ahogy foroghatott benne a belső (ezt jelezte a nyikorgó hang, szorulás), úgy ereszthetett szépen lassan a szelep, csak ahogy tovább hajtottam, úgy gányoltam vele szét a gumit.


A végére kiszakadt a szelep a helyéről.


Megfogtad ujjal és a ki lehetett húzni. A kezedben maradt.

2023. szept. 3. 20:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nem megyek vele tovább, talán még most is élne. Béke poraira! ⚰️🪦
2023. szept. 3. 20:03
 6/9 A kérdező kommentje:

26-ra ez a kisebb, autó szeleppel:


[link]


Lehet hogy ezt kéne megpróbálni?


Mi a hátránya, ha esetleg nagyobbat rakok bele?

(mint ahogy valószínűleg most történt)

2023. szept. 3. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A külsőt alaposan megnézted, nincs-e benne tüske?

A felniszalag nem csúszott el?

A szelep kiszakadása már csak következmény, az eredeti ok az, hogy valami kiszúrta a belsőt.

2023. szept. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te magadba azért szépen eltudsz beszélgetni!!!
2023. szept. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"A külsőt alaposan megnézted, nincs-e benne tüske?"


Végighúztam belül az ujjam, nem találtam semmit, de már úgyis mindegy mert szétszakadt az egész, vehetek újat! 👏👏👏


"A felniszalag nem csúszott el?"


De elcsúszott, majd helyre kell igazítani.


"A szelep kiszakadása már csak következmény, az eredeti ok az, hogy valami kiszúrta a belsőt."


Nem tudom, de már nem is nagyon érdekel. Komplett csere lesz.


"Te magadba azért szépen eltudsz beszélgetni!!!"


Az mindig is ment! 🤭🤭🤭

2023. szept. 4. 14:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!