Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fellebezhetek a bírság ellen?

Fellebezhetek a bírság ellen?

Figyelt kérdés
A lakóhelyemen rendszámmal kijelölt fizetős parkolóhelyem van, de pár hete a céges autóval mentem haza, és a munkahelyemre érkezett a bírság. Mindeközben a sáját autóm a munkahelyem telephelyén parkolt, szóval nem foglaltam el senki helyét.

2023. okt. 10. 11:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, a cég már kifizette, de azt levnták a fizumból. Szóval az kellene, hogy visszakapjam a pénzt.
2023. okt. 10. 11:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért is? Foglalt parkoló volt. Olyan autóval álltak oda, aminek nincs jogosultsága oda parkolni. Mégis mit szeretnél?
2023. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
2 nem az van, hogy ha bérelt helye van, akkor azt enged oda akit akar, és csak akkor van szabálysértés, ha ő tesz bejelentést? A logikus ez lenne.
2023. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a helyzetet, akkor nem, Te nem fellebbezhetsz, hiszen nem Te kaptál bírságot. A cég tehetné meg.
2023. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Rendszámhoz kötött a parkolóhely, nem személyhez. Gondolom van parkolóőr, vagy közteres, vagy valaki, aki ellenőrzi, észrevette, tolta a büntetést.
2023. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért a helyért ígyis-úgyis én fizetek, akkor nem mindegy, hogy milyen autóval állok oda? Azt még megérteném, ha mondjuk teherautóval két helyet foglaltam volna, de szó sincs róla, mert normális szgk.
2023. okt. 10. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:
5 tehát mivel magyarországon a rendszám autóhoz van kötve és nem személyhet, akkor autóeladás esetén automatikusan adja a parkolóhelyet is?
2023. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nyilván módosítani kell az illetékeseknél, vagy ha nem vett másik autót, akkor lemondja a bérlést.
2023. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem az a rendszámú autó állt ott amire ki van jelölve, így jogos a bünti.
2023. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!