Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez a helyes újraélesztés sorrend?

Ez a helyes újraélesztés sorrend?

Figyelt kérdés

1. Megnézem biztonságos- e a helyszín

2. Megrázom , meg szólítom

3. Segítségért kiáltok

4. Megnézem a légzését 10mp ig

5. Hívjanak mentőt megkezdett újraélesztéshez.

6. 30 mellkaskompresszió , 2 befúvás


2023. okt. 10. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

Baromira nem.

Mitől lesz egy helyszín biztonságos?

Kezdjük ott, azzal kezded, hogy kiabálsz hogy valaki hívjon mentőt. Nyugodj meg, egy ilyen hívás eltart annyi ideig, hogy miközben odateszed a füled a szájához, nézed a mellkasát és kitapintod az ütőerét, hogy mekkora a baj, még vonalban lesz a mentő, tehát ezt párhuzamosítjuk.

Helyszín biztosítása az mindig egy fura dolog, mert ugye ha nem tudod, milyen sérülése lehet, nem fogod arrébb rángatni. Ez megint kb. annyi, hogy elakadásjelző, láthatósági mellény, akármi, de az álló járművekből úgyis látja mindenki, hogy ott óvatosan kéne menni.


A 10 másodpercet nem tudom, honnan szedted.

Az újraélesztést meg meg kell nézni, mi a jelenlegi OMSZ ajánlás, az én időmben 30-2 volt, korábban 25-2-t mondtak, covid alatt kitalálták, hogy nem kell fúvogatni, na meg ha annak a technikáját nem tudod, akkor tényleg jobb, ha csak megállás nélkül a kompressziókat csinálod.

2023. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arra lennek kivancsi hogy kerik most elsosegely vizsgan😄

Es mivel tobbeknel ugy kertek ahogy leirtam

Ezert szeretnek meg megkerdezni olyanokat akik nemreg vizsgaztak hogy ez tenyleg igy van-e

2023. okt. 10. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

A helyszín biztosítása ALAP, mert nem szeretném, ha lelőnének, leütnének, elgázolnának, rám essen valami,...


ABC


A = Átjárható légutak.

B = Befúvásos lélegeztetés

C = Compressio Ja, nyomkodd a mellkast!

2023. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!