Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha autópályán a leállósávban...

Ha autópályán a leállósávban láttok állni egy autót vészvillogóval de a sofőr nem szállt ki akkor megálltok megnézni mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Pont most olvastam Facebookon, hogy egy rendőr nő mentett életet az M1es autópályán. Egy autó vészvillogóval megállt a leállósávon, a rendőr megállt és kiderült, hogy leállt a szíve a sofőrnek.


A kommentszekcióban láttam sokan írták, hogy rengetegen tudomást sem akarnak venni arról, hogy mi történhetett ilyen esetben, pedig alap lenne, hogyha látunk egy autót vészvillogóval állni és nem áll körülötte ember akkor megállunk és megnézzük mi történt.


Ti személy szerint megszoktatok ilyen esetben állni és megnézni mi a helyzet?



2022. júl. 17. 23:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, szinte mindig megállok ilyenkor megnézni mi a helyzet
Nem szoktam ezért megállni, továbbhajtok
32 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egyébként bevallom, elmentem már több ilyen autó mellett megállás nélkül, nem fogok álszenteskedni.
2022. júl. 17. 23:57
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

A legnagyobb őrültség megállni, még rendőrautóval is. Pár éve így vesztette életét egy fiatal nő, első szolgálati napja volt az egységnél.

Ha van utasom, akkor őt kérem, hogy hívjon segítséget, vagy magam teszem meg hangutasításos, kézhasználatott nem igénylő telefonnal.

Pályatelefon, vagy ha az nincs, az első lehajtónál ki, és onban telefonálni.

2022. júl. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
En bevallom, hogy nem. Nemhogy autopalyan, fouton sem allok meg, rohadt veszelyes. Nőként meg pláne, ki tudja ki ül az autoban es eppen miért, muszaki hiba eseten nem tudok segiteni, meg amugy is sok a barom, aki pl. nekiall napraforgot szedni a forgalmas ut szelen...
2022. júl. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell megállni, ha közvetlenül előtted történt baleset vagy részese vagy. Ha segíteni akarsz, akkor az autópálya felügyelőségen vagy akár a rendőrségen kell bejelenteni. De egyébként a sofőr már valószínűleg megtette, plusz ha kameránál áll meg, akkor alapból tudnak róla és küldik a sárga villogós kocsit.
2022. júl. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Én őszintén szinten nem allnek meg ilyen estében . Nagyon későn észre vehető, illetve amúgy is veszélyes. Pedig mindig ezt tanultam, apukám mindig megállt, akkor is ha mi a testvéremmel ott voltunk a hátsó ülésen pár évesen, emlékszem is ilyen balesetre, a szemem előtt van. Megkérdezte kell e segítség. Valószínű kellett volna, láttam a helyzetet, de azt mondtak, menjünk . A szemembe égett. Azóta én is vezetek, úgyhogy ha időben észre veszem, és megbízhatónak tűnik, nyilván megállok. De egy pályán veszélyes, inkább hívok segítséget .
2022. júl. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Inkább bejelenteném, de ahogy 100-zal robogok, meg sem tudnék állni.
2022. júl. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Bebaszna, ha minden vészvillogóval zebránparkolónál megállnék kérdezősködni, hogy minden oké-e... :) :) :) :)

Igen hamar megkéselne az a bizonyos értelmiségi réteg.

2022. júl. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrnek kötelessége megállni és megnézni miért állt meg szabálytalanul.

Te nem állhatsz meg hogy még tetézd a baleset veszélyt.

2022. júl. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem, mert azt látom, hogy mindenki bekapcsolja kamuból a vészvillogót ha ott áll meg valamiért, ahol nem lenne szabad.
2022. júl. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy életet lehet menteni így - de sajnos sokkal nagyobbnak érzem a veszélyét annak, hogy engem ér baleset a leállósávon. Az viszont követendő , ha ilyenkor valaki értesíti az autópálya kezelőjét vagy a segélyhívó központot.
2022. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!