Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A buszokon milyen módszerrel...

A buszokon milyen módszerrel szerelik be azt, hogy a gomb megnyomása után kinyíljanak az ajtók?

Figyelt kérdés
Valami csatlakoztató vezetéket vezetnek el a busz aljában?
2023. okt. 12. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Á dehogy! A sofőröket az 51-es körzetben oktatják, hogy telepatikusan tudják nyitni az ajtókat, és a gomb csak azért van, hogy az utasok ne gyanakodjanak semmire.
2023. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Ezt nem komolyan kérdezed?
2023. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Járműfüggő. Villamoson pl. az van, hogy ha engedélyezve van az ajtónyitás, a gomb nyitja. Ikarus buszon pl. az van, hogy a műszerfalon minden ajtóhoz tartozik egy gomb. Ha megnyomod a leszállásjelzőt, az a műszerfalon felvillan, a sofőr tudja, hogy megállás után a világító gombokat kell megnyomni. Ha bezárult az ajtó, de még áll a busz, és le akarsz szállni, csak a sofőr figyelmén múlik, kinyitja-e még egyszer. Combinón meg ugye nyílik, amíg az elindulás miatt nem zár be az egész jármű.
2023. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi, a 4 értelmes válaszból egyet sikerült értékelnem. :)
2023. okt. 12. 20:36
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
#5 Mégis mit vártál, mikor a kérdésed , kb egy 5 éves szintjén van. 4-es is inkább megszánt csak.
2023. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Ami kimaradt #4-es válaszomból: amúgy igen, vezetéket vezetnek valahol, mivel a világítás, az ajtónyitó villanymotor (már ha nem pneumatikus mint a régi buszajtó) stb. miatt úgyis van vezetékköteg, ez már nem extra. Ahol az ajtón van a gomb, ott is megoldják, úgy van kialakítva, na meg egy jelzésre nem is háromfázisú kábelt kell elképzelni. :)
2023. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
#6 Figyu, szerintem nem hülye kérdés. Inkább az ilyen kérdésekre van ez az oldal, mint a sok KRESZ-t nem ismerőre, meg a családi problémákra. Nem tudta, megkérdezte. Emlékszem, 14-15 évesen felkerültem megyeszékhelyre kollégiumba, mindenki rajtam röhögött, hogy végállomáson minek nyomom meg a gombot, csak jelzem, hogy vidéki vagyok. Egyetemre Pestre kerültem, ott meg ugye kell nyomni a 4-6-oson. :D Előtte életemben csak különbuszon ültem osztálykiránduláson, szerintem semmi gond nincs azzal, hogy a kérdező megkérdezi. Két mérnöki diplomával én is hülyének tarthatnám a kérdést, meg hogy józan paraszti ész, de 15 évvel ezelőtt azt sem tudtam volna, hogyan kezdjek el belegondolni egy ilyen kérdésbe. Nincs ezzel semmi baj.
2023. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

#8 Szerintem meg akkor is baromság a kérdés. De ahogy látom te sem értetted meg, mert a kérdező nem a leszállás jelzését meg hasonlót kérdezett, hanem, hogy ha a vezető megnyomja az ajtónyitás gombot, akkor megy az ajtóhoz valami vezeték amitől az kinyílik?

Kb olyan, mintha megkérdeznéd, hogy azért működik a TV, mert be van dugva a konnektorba?

2023. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

#9 Nem, ez inkább olyan kérdés, mintha megkérdezné a metróban, hogy hol a "felsővezeték". Ha szerinted baromság a kérdés, akkor jelentsd. Én ennél sokkal baromabb kérdéseket látok csak ebben a kategóriában is naponta többször.

Inkább válaszolok egy ilyen kérdésre, mint nyolcvanadjára is arra, hogy milyen életképtelen gyökérnek kell lenni ahhoz, hogy egy B kategóriás forgalmi vizsgán ne menjen át az ember, vagy féljen vezetni, vagy ne tudná, hogyan közlekedjen villamosvágány mellett.

2023. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

#10 Ne csodálkozz, hogy tele van értelmetlen kérdéssel az oldal, mert az unatkozó tinik idejárnak trollkodni. Ezt is valószínűleg egy ilyen írta ki, de meg beleugrottál, és lealacsonyodtál a szintjére , miközben pont az ilyenekre nem kellene válaszolni, és akkor megunnák.


"ez inkább olyan kérdés, mintha megkérdezné a metróban, hogy hol a "felsővezeték"."


Semmivel nem különb ez a kérdés sem! ;)


Amúgy jelentettem a moderátoroknak, hogy értelmetlen kitaláció a kérdés :)

2023. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!