Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol van Magyarországon kerékpá...

Hol van Magyarországon kerékpározásra alkalmas útpadka?

Figyelt kérdés

A kresz 54. §-a határozza meg, hol lehet közlekedni kerékpárral, ezek egyike a "kerékpározásra alkalmas útpadka".


Ilyen valóban létezik vagy ez csak egy üres frázis, ami fölöslegesen hizlalja a jogszabályt? Én soha, Magyarország egyetlen pontján, sem vidéken, sem nagyvárosokban nem láttam még olyan útpadkán, ami alkalmas lenne kerékpározásra.


2023. okt. 13. 09:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Valaki hallott már olyanról, hogy egy kerékpáros ilyen esetben büntetést kapott, mert nem a padkán haladt?


Mert mondjuk ha kerékpárút melletti úttesten vagy tiltó tábla hatálya alatt halad, az tiszta sor, evidens a szabályszegés. Ellenben azt, hogy a padka alkalmas-e kerékpározásra, egy sor tényező, köztük szubjektív dolgok befolyásolják.

2023. okt. 13. 11:58
 12/20 anonim ***** válasza:
#11: Én személy szerint nem hallottam. Kb. kutyát nem érdekli (sajnos), hogy egy biciklis mit csinál, amíg nem valami orbitális baromságon kapja rajta a yard véletlenül (amire az esély konvergál a nullához), esetleg nincs baleset.
2023. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
12-es, egyetértek, az autóst se érdekli, mit csinál a biciklis, úgy közlekedik, mintha ott se lenne. Ha ott van, hát leszorítja.
2023. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
#9 gondolom fordított esetben, amikor hetvenes táblánál negyvennel tudsz menni a kátyúk miatt hasonlóan megértő vagy.
2023. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

#14: Természetesen, akkor is az úton megyek és nem a frissen aszfaltozott bicikliúton, így nem is merülhet fel, megbüntetnek amiatt, mert nem ott megyek, ahol szabály szerint kellene


#13: Aham, vagy inkább aszisztál a hülyeségéhez, hogy ne ölje meg.

2023. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Alex Fly ***** válasza:
100%
@8: az 54. § következő, azaz (2) bekezdésének magyarázatában pont a földutat hozzák fel egyik példának, amely miatt az kerékpározásra alkalmatlannak minősülhet, Nem látom be, miért lenne kivétel ez alól a pontosan ugyanilyen padka...
2023. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Leszavazóktól meg kilencestől kérdezem, ültek-e már 7-8 barra fújt virsligumikon, hogy ezen a talajon akarnak oútival tekerni?

[link]

:D

2023. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#15 egyáltalán hogy merült fel benned, hogy autóval a bringaútra menj, szereptévesztésben vagy?
2023. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

#17,18: A jogszabályok hol nevesítik, hogy különböző gumitípussal különböző szabályok szerint kell közlekedni? Egyébként igen, mentem. Ahogy /35 gumival is járok a magyar utakon autóval. Nekem aztán nem kell bemutatni milyen a sz/r úton közlekedni.

A példa arra jó, hogy érzékeltesse, hogy a sok biciklis mennyire tévúton jár, amikor pusztán kényelmi szempontok szerint szeg szabályokat. Párszor régebben megfutottuk már itt ezt a témát. A biciklis szerint teljesen rendben van, hogy ha ő a számára kijelölt területet kényelmetlennek érzi, akkor, ott megy, ahol nem mehetne. Nem padka szokott előjönni általban ez tény, hanem a rossz minőségű kerékpárút/sáv helyett az úttesten közlekedés. Ilyenkor szoktam megkérdezni, hogyha szerinte ez így valid. Akkor én is mehetek autóval a kátyús út mellé húzott új kerékpárúton mondjuk? Csak mert annak jobb a minősége? Ilyenkor aztán már az észérvek elfogynak és megy csak a hebegés-habogás, hogy az nem ugyanaz, meg mégis hogyan

2023. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Alex Fly ***** válasza:
@19: ha autóval konkr~tan életveszélyes az úttest, akkor nincs olyan szabály,amely szerint ott kellene menned.
2023. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!