Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A PÁV-ot mikor vezették be és...

A PÁV-ot mikor vezették be és miért?

Figyelt kérdés
A miértet úgy értem, hogy milyen társadalmi problémát akartak megoldani vele? A semmiért biztosan nem dolgozták volna ki a PÁV rendszert, tehát feltételezem van mögötte valamilyen nyomós indok is.

2018. aug. 18. 21:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel
2018. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de szerintem nem társadalmi problémát akartak megoldani ezzel, hanem kiszűrni azokat akik egyszerűen kretének a vezetéshez.

Szerintem nálunk valamikor régen kialakult egy olyan nézet, hogy aki kicsit nagyobb, gyorsabb vagy másabb eszközt vezet azt vizsgáljuk meg alaposan és csak akkor kezelhesse azt a gépet, ha teljesen hibátlan az egyed. Azért nálunk a mozdonyvezetők alkalmasságiján is majdnem NASA szintű követelmények vannak, a világ összes többi országában meg ha beesel az utcáról, nagyjából egyben vagy és jó a szemed akkor mehetsz :D


Hasonlóan túlszigorított volt a pilóták alkalmasságija is és valszeg így maradt a nyakunkon a PÁV rendszere is. Anno normál motorokhoz A1,A2 nem kellett PÁV míg a 24 előtti A-hoz kellett. Pedig igazából akármelyik komolyabb 350-eesel is ugyanúgy meg lehet dögleni egy mellékúton :D


Nem azt mondom, hogy teljesen hülyeség, mert nem az. Aki teljesen satu az ne vezessen szerintem és ezt valahogy szűrni kell. De ilyen mértékben?

2018. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Akkor senki nem tudja?


Próbáltam egy kis kutatást végezni, de semmi konkrétumot nem találtam.


[link]


Ez a cikk elvezetett a PÁV-ról szóló jogszabályokhoz:

[link]


A jogszabály 2004-es, tehát ekkor vezették be a PÁV-ot vagy elnézek valamit? Úgy rémlett, mintha az előtt is lett már volna, de lehet, hogy tévedek.

2018. aug. 20. 18:15
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

"A jogszabály 2004-es, tehát ekkor vezették be a PÁV-ot vagy elnézek valamit?"


Csak simán bele sem olvastál. Az első mondatban benne van melyik jogszabály adja ehhez a felhatalmazást. Aztán lehet a 88-as jogszabály elődjében is volt már :)


A '80-as évek végén már biztosan volt PÁV vizsgálat.

2018. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy volt valami 2004 előtt is, de valószínűleg nem ilyen agyament módon mint ez. Ilyen módszerekkel nem lehet valakiről megállapítani, hogy okozna-e balesetet az utakon vagy sem. Más országokban nem véletlenül nincs ilyen.
2018. aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Ugyanezek a módszerek voltak már 25 éve is, van is róla fekete-fehér videó a neten valahol :)
2018. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Hol? És miért fekete-fehér? 25 éve létezett már a színes film.
2018. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Meg arra is kiváncsi lennék, hogy 25 éve kik voltak kötelezettek erre.
2018. aug. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

A Közlekedés és Postaügyi Minisztérium (KPM) Pályaalkalmassági Vizsgáló Intézetét Horváth László Gábor alapította 1957-ben, és ő volt az első igazgatója is 1976-ig. Ő fabrikálta össze a ma használt készülékek elődeit.


Itt egy 1982-es fortepanos kép a "szimulátorról".


Itt meg egy még régebbi:

[link]


Kinek kellett a páv? Az összes vasúti járművet vezetőnek, a tehergépkocsi, autóbusz és megkülönböztető jelzést használjó járművek vezetőinek valamint bizonyos feltételek esetén a motorosoknak.

2018. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hoppsz, az 1982-es kép lemaradt:


[link]

2018. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!