Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Baj ha betartom a sebességkorl...

Baj ha betartom a sebességkorlátozásokat településen kívül autóval?

Figyelt kérdés
Ha van mondjuk egy 70es tábla, és én annyival megyek, elkezdenek sorra előzni az autósok, kb. senki se tartja be. De ha 90nel megyek ahol nincs korlátozás, amennyivel maximum lehet, sokan akkor is előznek. Vagy ezzel nem kell foglalkozni mehetek amennyivel szabad?
2023. nov. 5. 15:27
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
53%

Ha a többi sofőr lehajt a szakadékba akkor te is lehajtasz?

Ők vállalják a kockázatot, hogy lehet megbüntetik őket érte, neked nem muszáj

2023. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 grafno ***** válasza:
100%
Én szinte mindig betartom. Öcsém mondja ő mindig 50nel 65el megy mert csak a felett büntetnek
2023. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele de azért +10 km/h az belefér a sebességmérő pontatlansága miatt.

Viszont az autópályákon az útfelújításoknál az egy sávra szűkített részeken nagyon tapadnak az emberre a 80-as korlátozás mellett, sajnos ott még elengedni se tudod a sok sietőt.

2023. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 5-10 Km/H val fölötte, max. Senki nem fogja kifizetni helyettem a bírságot. Ha nagyon tol hátulról a kipcsák, akkor még elveszem a gázt, hagy kapjon agyvérzést. Előzzön, ha siet.
2023. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legnagyobb baj.
2023. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Autóval én mindig betartom. Motorral a dupláját se.
2023. nov. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Be szoktam én is tartani, mert főleg kanyargós részen van az a 70-es tábla.

De pl. hajnalban 5 előtt azért 50 felett szoktam menni faluban, városban. Lakott területen kívül nem megyek gyorsabban, hajnalban a sötét és vadak miatt, nappal meg a forgalom és a rendőrök miatt.

Mindig lesz, aki megelőz, mert siet, jó autója van vagy csak utálja, ha vki előtte van.

2023. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne mással foglalkozz.
2023. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Általában én is ezt tapasztalom. De azzal, hogy te betartod a szabályokat, semmi rosszat nem csinálsz. Egy-két barom majd dudálni, villogni, meg nemzetközi kézjelzésekkel mutogatni fog. De le kell tojni. Előzzön meg, ha akar. Engem már kamionos is dudált le, meg villogott mögöttem, mert csak 10%-kal voltam hajlandó túllépni a megengedettet és úgy gondolta, hoyg a korlátozás rá nem vonatkozik.
2023. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy nálad a 70 az tényleg 70, és a 90 az 90?

Az óra mennyit mutat?

Mivel a km-órák többsége többet mutat a valósnál. Akár 8-10 %-kal is. Ezt mindenkinek illik tudni, hogy az ő autója pont mennyivel mér többet. Mert ha mondjuk csak 65-tel haladsz 70 helyett (ott, ahol esetleg még 90-nel is lehetne, csak hülye volt a kitáblázó), akkor az nem szép dolog. Nem szabálytalan, de nem illik másokat feltartani.

Plusz még az is szokás a "mindent betartó" embereknél, hogy ha 70 a korlátozás, akkor úgy mennek, hogy az óra csak 67-et mutasson, biztos, ami biztos.

És akkor 70 helyett az illető máris csak 62-vel megy. A többi ember meg rágja a kefét.

nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!