Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meddig érvényesek a táblák?...

Meddig érvényesek a táblák? Például a sebességkorlátozások. Lakotterületen kívül láttam egy 70-es táblát egy kanyar előtt és utána végig egyenes szakasz volt kb 10 km en át, de nem volt tábla ami feloldja. Meddig érvényes ez?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ szerint addig, míg egy feloldó tábla nincs, vagy egy kereszteződés, mert az is feloldja. Egyébről nem tudok, javítsatok ki ha tévedek.
2012. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyen szituval én is találkoztam már, de egy idő után visszaálltam 90-re (még ha nem is rögtön).
2012. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

most jársz suliba, vagy van jogsid?

de elmondom hogy tud ,a tábla lakot területen pl utca eleje ,az a következő keresztezősédig érvényes ,pl: várakozni tilos tábla ,vagy megállni tilos !kivéve 1 -2 táblát pl fő utvonal, az a főutvonal vége tábláig érvényes ,nem sarokig.

sebeség tábla az addig érvényes még egy másikat nem látsz ha te 70 et láttál akkor végig 70 még lakot teruletre nem érsz ,vagy uj tábla nincsen, minden tilalmat feloldó, stb...

2012. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Az útkereszteződés majdnem minden táblát felold .( kivéve lakott terület és vége , lakó , pihenő övezet ). Ez értelem szerű ! Így a sebesség korlátozást , várakozni tilost , megállni tilost és főútvonalat is ! Ezért teszik ki őket , a kereszteződések után is !
2012. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%

Főútvonalon, ha nincs egyéb oldás (tábla, kereszteződés) 1 km, autópályán 2,5 km.


Mondjuk ez nem tudom, miben van benne, de én így tanultam.

2012. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiben, a tiltó táblát kereszteződés vagy feloldó tábla oldja csak fel.

Ha úgy lenne, ahogy te tanultad, akkor pl autópályán 2.5km-enként kint lenne a teherautóval előzni tilos ( azokon a szakaszokon, ahol már a globális tilalom előtt is tilos volt előzni). Azok pedig csak lehajtók után és pihenőknél vannak kirakva ( akárcsak az M0-son a 80as korlátozó táblák).

2012. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!