Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? Többi lent.

Mire számíthatok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb 3 hónappal ezelőtt ittasan vezettem majd fejre is álltam a kocsival, senkinek nem okoztam kárt, csak magamnak, karcolások nélkül kiszálltam a kocsiból (személyautó), ami ripityára tört.... A helyszínen elismertem az ittasságot, szonda 0,9 értéket mutatott, a vérvétel 1,83 - 2,33 értéket, közepes szintű ittasság. Még most sikerült odáig eljutni, hogy időpontot kaptam a rendőrségen kihallgatásra, vallomás tételre, ami meg is történt. Kamionsofőrként dolgoztam mielőtt megcsináltam a hülyeséget, azóta munkanélküli vagyok. A vallomásba bele lett fogalmazva (rendőr javaslatára) hogy szeretném ha a C+E kategóriámat meghagynák hogy dolgozni tudjak. Tudom hogy ez rendőr, bíró stb függő, de mennyi esélyem lehet kb hogy ez sikerüljön? Köszönöm!

nov. 12. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Reméljük, semennyi.

Minden egyes alkoholista sofőr akit kivonnak a forgalomból, növeli a családtagjaim, barátaim, rokonaim túlélési esélyét.

nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vezetés közben, a szervezetben 0,50 gramm/liter véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentrációnál nagyobb érték előidézésére alkalmas szeszes ital fogyasztásából származó alkohol: bűncselekmény. A te értékeid alaposan meghaladják a bűncselekményi határértéket, tehát bíróság hozhat határozatot.

Elérendő védőügyvédi cél szokott lenni, hogy a bíróság ne vezetéstől tiltsa el az ittas vezetőt, hanem csak kategóriától, járműfajtától; különösen, ha a bűnelkövetőt keresőfoglalkozás, élethelyzet megoldás tekintetében ellehetetleníti a vezetéstől eltiltás. Van rá esély, hoznak ilyen határozatot, de valószínűleg szükség lesz erre szakosodott ügyvédre.

nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" fejre is álltam a kocsival, senkinek nem okoztam kárt, csak magamnak"

AZ hogy nem lett tömeges vagy halálos baleset ebből, az csak a véletlen műve volt, mert épp akkor nem járt ott senki.

nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!