Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pesten hogyan tudom befizetni...

Pesten hogyan tudom befizetni a parkolasomat?

Figyelt kérdés
Semmelweis egyetem környékén parkolat. Az automata kiirta,hogy csak "penzermevel"(!) Lehet fizetni,kártyával nem. Valahogy el tudom utalni az összeget? Van egy id szám az SMS-ben,gondolom az az azonosító.
nov. 15. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bazaltkaroly ***** válasza:

Ezt egy másik kérdésnél megválaszoltam. Bemásolom ide:


SimplePay alkalmazáson tudsz venni. Meg kell adnod a bankkártya adataid. Ne félj ettől, nem fogják felhasználni, én már évek óta használom.


1. A programban kiválasztod a parkolást.


2. Megadod az autód rendszámát, egyéb dolgokat, amit kér. Fontos, hogy a rendszám legyen jó. Ezt csak egyszer kell, mert elmenti.


3. Beírod a zónakódot, vagy kiválaszod a térképen, vagy rányomsz a kis térképjelölő ikonra ott, ahol a zónakódot tudod beírni. Ha engedélyezve van a helymeghatározás, akkor rá fog mutatni, hogy hol vagy. Erre érdemes többször rányomni, mert néha elsőre hülyeséget mutat.


4. Megadhatsz lejárati időt, de ezt nem kötelező.


5. Kiválasztod, hogy tovább a fizetéshez.


6. Ha kell számla itt be tudod jelölni.


7. Kiválasztod a bankkártyád, és kérni fog egy pinkódot, vagy egy ujjlenyomatot, attól függően, hogy mire van a telefonod beállítva.


Ilyenkor lefoglalja a maximális parkolható összeget (ez lehet 800-3000 forint körül), de ha lezárod a parkolást, akkor a maradékot visszaadja, és csak annyit von le a kártyádról, amennyi a tényleges parkolás. (Pl. Levesz 1000 forintot, aztán mikor visszamész, visszaad 800-at, és a mradék 200-at fogja csak levonni.)


8. Kapsz egy üzenetet ,hogy a parkolás elkezdődött.


9. Ne felejtsd el leállítani a parkolást, ha elhagyod a parkolóhelyet.



Ha Vodafoneos vagy, akkor töltsd le az Easy rider appot.


1. Kiválasztod a felszíni parkolást.


2. engedélyezd a helymeghatározást, vagy keresd ki a térképen a zónát, vagy írd be a zóna kódját fent.


3. Nyomj rá az ide parkolok gombra, és írd be az autód rendszámát.


4. Parkolási időt is tudsz megadni, de ez itt sem kötelező.


5. Rányomsz, hogy parkolás indul. Kapsz egy SMS-t ha sikerül. Fontos, hogy olvasd el az SMS-t mert ez csak egy automata SMS küldő program, és ha nem megy a Voda rendszere, akkor a parkolás sem fog menni, de erről írni fognak benne.


6. Itt se felejtsd el leállítani ha végeztél.



Fontos, hogy az elektronikus parkolásoknál, vagy egy maximális idő, de ezt most nem tudom mennyi (talán két óra). ha ennél tovább vagy, akkor le fog állni, amit jelezni fog, és tudsz újítani.



Automatával:


1. Elmész az automatához.


2. Bedobod a pénzt, amit kér.


3. A cetlit, amit ad kiteszed a szélvédőhöz, úgy, hogy ne legyen kitakarva semmi rajta.


4. Ha nem ad cetlit, vagy nem megy az automata, akkor van egy telefonszám az oldalán, amit fel kell hívni, és jelenteni, mert attól függetlenül büntethetnek. Ez esetben kérni fogják a rendszámod, és általában adnak egy óra ingyenes parkolást.

nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez szél és jó,de az sms-nel nincs leírás sehol,meg az oldalon se,hogy hogyan működik. Elvileg azt mondják, hozzá adja a telefonszamladhoz.
nov. 16. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig ott van.


06-20/30/70-763-ZÓNA

Elküldöd a rendszámodat (pl. abc123), kapsz egy visszajelző sms-t.


Ha végeztél, akkor elküldöd a "stop" szót.


Tehát ha pl. Telekomos vagy és az 1234 sz. zónában parkolsz, akkor a 06-30-763-1234 számra küldöd a rendszámodat.

nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,de azt nem irjak,hogyan történik a fizetés. De gondolom,akkor hozzácsapjak a telefonszamlahoz.
nov. 17. 00:36
 6/6 bazaltkaroly ***** válasza:
Igen, a telefonszámládhoz fogják hozzáadni.
nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!