Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha nem mennek...

Mit tudok tenni ha nem mennek a parkolások?

Figyelt kérdés
kb 24. óránál vagyok, az oktató szerint már nagyon kevés hibával vezetek, kb hibátlanul, de egyszeruen parkolásoknál olyan butának érzem magam. A párhuzamosok mondhatni nagyon jól mennek, azokkal semmi bajom nincs. De a merőlegeseket egyszeruen annyira nem erzem hogy az hihetetlen. Kb sose tudok elsőre beállni, mindig korrigálnom kell ami nem is feltétlen mindig jön össze. Én komolyan nem értem mit rontok el, tartom magam az oktatóm által kiszabott támpontokhoz, de néha nem sikerül. Már kezd nagyon frusztrálni:) Szóval szerintetek hogy csináljam ezt hogy jobban érezzem, vagy nemtudom? 19f
2022. okt. 16. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

nyugi...nem vagy egyedül. Én azt csináltam(jobb híján)hogy itt a Fővárosban bármerre jártam, megbámultam, hogy az autósok hogy parkolnak. Ez tanulságos volt, próbáltam megfigyelni, milyen hibát követ el a sofőr. Ha jól parkolt egyből, akkor azt is memorizáltam, én is tudnám -e így.


Több ötletem nincs.


(ja, aztán a vizsgán egyből átmentem)

2022. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha van a családban autó és jogsival már rendelkező rokon, menjetek el gyakorolni valami nem túl forgalmas helyre. Az ilyesmi akkor megy jól ha sokat csinálja az ember.
2022. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

13. éve van jogsim, hátrafelé én sem tudok beállni (nincs parkolási radar/kamera/érzékelő a kocsimban)


Több videót néztem róla korábban, sajnos nem megy, vagy csak akkor ha hatalmas a hely :(

Hogy kell?

2022. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 puritan ***** válasza:
100%
Pedig merőlegesen előre is meg hátra is sokkal könnyebb beállni, mint párhuzamosan.
2022. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A merőleges parkolást direkt rontsd el elsőre. Picit fordítsd túl és korrigáld. Hülyén hangzik, de így könnyebb. Mert ugye ha nagyon hamar tekered a kormányt és nem fér be, azt sokkal nehezebb kijavítani, mintha direkt később tekernéd és azt kéne korrigálni.

Erre a C jogsinál jöttem rá, ott a méretek miatt alapból így oktatják a merőleges előre "parkolást" vagyis rámpára állást. Ez személyautónál is nagy segítség tud lenni szűk helyen.🤷‍♂️

Szintén 19/f🙋‍♂️

2022. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
83%

2.5 éve vezetek, engem az oktatóm annak idején úgy tanított az előrefelé merőleges parkolásra, hogy amikor a kocsim adott oldali tükre (jobb/bal, amelyik irányba parkolni fogok) a már parkoló kocsi emblémájával, tehát pont a közepével kerül egy vonalba, amelyik mellé állni tervezek, akkor tekerjem a kormányt. Nekem mindig bejött, azóta is így csinálom, de persze már tudat alatt, nem koncentrálva.

A merőlegesen tolatva parkolást - szerintem - nagyon ostobán tanítják, de nyilván úgy a szabályos. Nekem ott azt a tanácsot adta, hogy "direkt" rontsam el, akár vizsgán is (nyilván oktatói belenyúlás nélkül), mert korrigálással sokkal egyszerűbb beparkolni, hiszen akkor egyenes irányba szeded el a kocsit, tehát gyakorlatilag csak betolatsz egyenesen a helyre. Nem tudom, ez bevett dolog-e az oktatók körében. Eleinte én is ódzkodtam a tolatva parkolástól, de ma már ha tehetem, mindig így állok meg, nyilván már nem "direkt" elrontva, hanem egy másoktól ellesett megoldással, ami gyakorlatilag az, ahogy mindenki parkol, csak míg nem kerültem önállóan a forgalomba, addig ugye nem is figyelt rá az agyam.

Igazából a lényeg, hogy vizsgán hozd össze, nem baj, ha elmegy vele x idő, azért tudtommal nem szólhatnak semmit, a véghez vitel a fontos.

2022. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

1) Gyakorolsz.

2) Félbehagyod a jogsit és beletörődsz, hogy nem vezethetsz.

2022. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó te meg leszophatsz, és beletörődhetsz, hogy le kell szopnod. Szívesen.
2022. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sem két autó közé párhuzamosan, sem merőlegesen hátrafelé nem tudok parkolni :(

De előre merőlegesen igen!


Oktatóm nem tanította.

A mai világban hogy szinte minden autóban önparkoló rendszer van, igazából lassan nem is fogják tanítani sehol...

2022. okt. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!