Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi fontosabb, sebesség vagy a...

Mi fontosabb, sebesség vagy a spórolás?

Figyelt kérdés
Sajnos mivel munkahelyemre macerás a buszközlekedés, így inkább kocsival járok. Csak ezek az utak havi 1300-1400km-t tesznek ki. Autóm pedig egy régi 1.6-os benzines, és 7 liter alá alig tudom vinni a fogyasztást. Városok közt 90-100, lakott területen 55km/órával megyek. Így ha 600Forintos benzinnel számolok, akkor egy hosszabb hónapban 58800Ft, amit havi szinten eltankolok. Megfigyelhető az utakon,hogy rohannak az emberek, főúton autopálya tempó, lámpánál is megy a gyorsulgatás, pedig én is igyelszem minnél előbb elérni az 55-öt. Ha én is hasonlóan nyomnám neki, akkor simán 1 literre többet megetetnék a kocsival. Ami így plusz 8400Ft. Most lehet valakinek ez nem sok, én azért másra is eltudom költeni ezt a pénzt, ráadásul ha éves szinten nézem, akkor ez durván 1,5 havi utiköltségem.
nov. 18. 07:29
A kérdező szavazást indított:
Inkább takarékosan közlekedem.
Szeretem a sebességet, nem érdekell ha többe is kerül.
16 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A helyedben vennék egy olyan autót, ami nem fogyaszt ennyit, és normál tempóban haladnék.
nov. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 nemaRendőrség ***** válasza:

Mikor hogy.

Priusom van, és az esetek 98%ban úgy is kezelem mintha a gyerekem feje lenne a pedálok alatt.

A maradék 2%ban pedig padlózok mert 400nm nyomaték az 400nm nyomaték, ha elegem van a világból akkor kicsit száguldozok (legális keretek között)

nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő. Vegyél egy dieselt.
nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 nemaRendőrség ***** válasza:
68%

@1

Kérdező így is a megengedett sebességnél gyorsabban közlekedik

nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kérdés alapvetően nem az én közlekedési szokásom elbírálására irányult, és nincs is lehetőségem lecserélni az autómat, hanem arra,hogy aki nyomja neki,mert mondjuk nem képes 5-10 perccel előbb elindulni munkába, az számol-e azzal,hogy ez mennyi plusz kiadást jelent?
nov. 18. 08:32
 6/16 anonim ***** válasza:
Az előre látással nagyon sokat lehet spórolni, tehát ha látod, hogy 3-400 méter múlva keresztezodes, korforgalom jon, hagyod begurulni, kigyorsitásnál nem padlogázzal gyorsítasz, a megfelelő fordulatszám tartományba váltasz, lejtő elött elveszed a gázt, és hagyod átgurulni, és ívy tovább és így tovább....
nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Is-is. LPG-vel járok, ami most 295Ft/liter. Napi 1500 forintot kapok költségtérítés címen, de kb. 1100 forintból kijön egy oda-vissza út, úgyhogy nem kerül semmibe a munkába járás, még marad is havi 10 ezer forint.
nov. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bánat tudja más gondol-e rá, de én igen. Faluban még 50-el sem megyek. Lakott területen kívüli erdős részen szintén lassabban megyek (idén 2 vadgázolásom volt majdnem).


A Budapesten pirostol pirosig gyorsulgatokat meg totál nem értem... Ha nincs dugó és normális sebességgel mész akkor végig zöld lámpád lesz.


Autópályán szoktam gyorsabban menni ha mondjuk több 100km-ert kell levezetnem, ott már számít, hogy 90-el vagy 120-al megyek.

Amugy meg szeretem arra verni, hogy 5-össel kezdődik a fogyasztásom.

(nyáron 4-essel ha nem számoljuk bele az étolajat 😂😂)

nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nehéz a lábam. Volt 125-ös 2t apriliam, az sem azért volt, hogy csak 4-edikben szépen guruljak vele.
nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Eleve nem mindenkinek jelent ennyi többlet kiadást a többlet sebesség, sokaknak a cég belefizet a benzinbe, vagy tankolókártyára mennek.


Sokan nem utazgatnak ezer km-eket, így nem érezhető annyira a többlet, megint másoknak simán csak nem számít. Valljuk be 8-10 ezer nem feltétlenül sok pénz manapság.


Azt hozzátenném, az időspórolás ezeken a távokon nem jelent 5-10 percet, általában 1-2 percen belül szokott lenni a különbség.

nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!