Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érvényes levelezős diákigazolv...

Érvényes levelezős diákigazolvánnyal miért nem lehet diák vármegyebérletet venni?

Figyelt kérdés
Szeptember óta estin tanulok egy másik városban. Pénteken és szombaton kell vonatoznom, eddig működött diákigazolvánnyal. A diákon valamiért "levelező" munkarend szerepel. Ma közölte a kalauz, hogy nem vehető igénybe a diákbérlet emiatt, aztán érvénytelenítette is. Mondta, hogy a bérleteket felejtsem el, külön vegyek levelezős diákjegyeket minden utazásnál (50% kedvezmény, de jóval drágább, mint a kedvezményes diákbérlet). Plusz kaptam egy szép kis büntetést... Szóltam a suliban a helyzetről, mire mondták, hogy többször jelezték, hogy írják át központilag "esti"-re a képzést (mert amúgy az is), de semmi változás. A kibocsátó egyébként az Oktatási Hivatal. Van ötletetek, hogy mit tehetnék, hogy ne kelljen több ezer forintot kiadnom a jegyekre egy hónapban? (És az sem mellékes, hogy időt is vesz el, ha minden alkalommal külön vennem kell jegyet, sokszor rohanok a vonathoz, ha úgy ér véget a tanítás...) Gondoltam rá, hogy írnék egy kérvényt, de nem hiszem, hogy eredményes lenne. Szerintetek?

nov. 18. 11:56
 1/6 anonim válasza:
100%
Elvileg suli és lakóhely között vehetsz diákot levelezős diákkal is, de ha te estin vagy (jogviszonyod szerint), akkor annak kéne lennie a diákodon és azzal rendesen vehetsz diákbérletet. A suliban kéne kicseréltetni a diákodat. Amíg vársz az új diákodra, addig elvileg tudsz kérni ideiglenest és azt is el kéne fogadják a vonaton..
nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jogosan büntetett a kaller.

Az iskolával focizd le hogy adjanak olyan diákot amivel vehetsz kedvezményesen ob-t.

Addig amig ez nem sikeül, sajnos kénytelen leszel a többi 4millió másik halandó állampolgárhoz hasonlóan szabályosan jegyet/bérletet vásárolni.

Nézd meg hogy teljes áron a vármegye/országbérlet nem olcsóbb-e mint az összes jegy amit venned kell egy hónapban.

Vásárláshoz ajánlom a MÁV applikációt! Ha abban veszed a jegyeket, nem kell rohanni, sorban állni, stb. Vagy a jegy.mav.hu-t.


A rossz országbérletet hol vásároltad? Ember adta ki neked? Mert akkor ő sem volt a helyzet magaslatán... én odaadnám neki a büntetésről a papírt, hogy akkor lehet kifizetni.


[link]

Levelező/távoktatás tagozatos diák vagyok. Vehetek kedvezményes vármegye- vagy országbérletet is?

Nem. Kedvezményes vármegye- vagy országbérletet az vásárolhat, aki egyébként is jogosult bármilyen kedvezményes viszonylati bérlet megvásárlására.

Levelező/távoktatás tagozatos diákként csak teljesárú vármegye- vagy országbérletet vásárolhatsz, de nagy a valószínűsége, hogy még így is jobban jársz, mint korábban, hiszen az új bérletek nemcsak olcsóbbá, de kényelmesebbé is teszik számodra a közösségi közlekedés igénybevételét, miután autóbuszra és vonatra egyaránt érvényesek.



[link]

Nappali/esti tagozatos diák vagyok Magyarországon. A kedvezményes országbérlettel (diák esti, nappali) tényleg bárhova elutazhatok, mindegy, hol lakom vagy hol van az iskolám?

Igen, ezzel a bérlettel vonaton, helyközi autóbuszon, TramTrainen és HÉV-en szinte korlátlanul utazhatsz Magyarországon, amennyiben rendelkezel Magyarországon kibocsátott, érvényes diákigazolvánnyal, amelyen nappali vagy esti munkarend szerepel.

Arra azonban érdemes figyelned, hogy a korlátlanság csak a helyközi közlekedésre vonatkozik: a városhatárokon belüli, helyi járatokra nem. Ha erről többet szeretnél tudni, görgess a Városi közlekedés részhez!

nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Igen, jogosan büntetett, nem azzal van a baj.

A probléma inkább az, hogy estin vagyok és a diákigazolványon levelező szerepel, ami meg nem a suli hatásköre, hanem az Oktatási Hivatalé, mivel ő a kibocsátó. A suliban azt mondták, hogy már többször jelezték, hogy írják át estire a munkarendet, de nem hajlandóak.

Igen, ember adta ki a vármegyebérletemet, amit vígan használtam már 6 alkalommal, soha nem szóltak, hogy nem lenne szabályos, nem is sejtettem.

Tudom, hogy valamilyen szinten költői ez a kérdés, igazából nem vagyok nagy reményekkel, hogy találok megoldást, de azért köszönöm.

nov. 18. 15:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Az appikáció jó ötlet, bár nem szeretem annyira elektronikusan intézni az ügyeimet, de a sorbanállást tényleg helyettesíti, valószínűleg kénytelen leszek használni. :)
nov. 18. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor menj vissza ahhoz az emberhez és legalább egy tábla csokit kérj tőle kárpótlásul. Ha tudná mit csinál, nem büntettek volna meg...

A kalauzok közül sem végzi mindegyik lelkiismeretesen a munkáját, meg a pénztárosok közül sem.

Akkor van baj, ha ilyen párosításban kapod őket mint most.

nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok.

Most olvastam el ezt a kerdest, nekem levelezős diákom van, bemetem a penztarba kiallított egy viszonylat igazolast és bérletet is adott, a lakóhely és a suli között.

Akkor most ez érvenytelen? Nekem honnan kellene tudnom, ha megkapom a viszonylat igazolást, hogy nem vehetek bérletet azért mentem a pénztárba.

febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!