Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fog bárki is 1 napos autópálya...

Fog bárki is 1 napos autópályamatricát venni jövőre 5150 forintért?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy jövő március 1-el vezetik be, de szerintem nonszensz ez az ár, mikor a 10 napos meg 6100Ft lesz.

Reálisan szerintem 1000Ft körül kellene, hogy legyen az ára, és akkor nagyon sokan inkább mennének pályán, mint mellette. Én idén csak egyszer akartam használni, de mikor megláttam, hogy 5500Ft, akkor inkább hagytam. Aznap mentem 270Km-t, és cirka 11 ezer forint volt ez üzemanyagban. Egyszerűen nem nyertem volna semmi pluszt ha még kifizettem volna a pályamatrica árát, közben meg 1,5X annyiba került volna az út. Forgalom se volt vészes a főúton amin mentem.


nov. 20. 16:24
1 2
 1/19 hypno ***** válasza:
75%
Nagy segítség lesz ez a magyar családoknak. :)
nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a kormány kommunikációja világossá tette, hogy nem céljuk elesni semennyi bevételtől. Csak épp annyira vezetik be, hogy minimálisan, de teljesítsék az uniós irányelvben foglaltakat.
nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A románoknak nagy segítség, és kötelező volt bevezetni.

Nem kötelező megvenni.

nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Azt senki sem vitatja, hogy túlárazott, de attól még miért ne vennék az emberek? Kis mennyiségben mindig, minden drágább egységre bontva. Például ha üdítőt veszel, 2 literes kiszerelésben lesz 500 forint litere, fél literes kiszerelésben meg lesz 900 forint literje. Így számolva a kétliteres 1000 forint, a félliteres 450 forint. Nyáron szomjas vagy, nincs nálad innivaló, bemész a boltba, melyiket fogod venni? A kétliteres sokkal jobban megéri, hiszen egységárban sokkal olcsóbb, de egyrészt neked k*rvára nincs szükséged két literre, csak félre, a végösszeg pedig akkor is kevesebb, hiába magasabb az egységár. Ez egyébként egy klasszikus marketing fogás, ezzel próbálják az embert ösztönözni arra, hogy a nagyobb kiszerelést vegye, mert elhitetik vele, hogy a nagyobbal jobban jár. De nem jár jobban. Ha neked fél liter üdítőre van szükséged csak, de a kétlitereset veszed, mert az egységár jobb, akkor vettél másfél litert feleslegesen. 450 forintból kijött volna a szükségleted, errefel te vettél 1000 forintért. 650 forinttal többet adtál ki a szükségesnél. Ez a marketing.


Na de visszatérve az autópálya matricára: múlthét péntekről a példám. Fel kellett mennem vidékről Pestre, oda-vissza 240 kilométer, csak jöttem és mentem, az útidővel és elintéznivalómmal együtt az egész mutatvány 5 óra hossza volt. Erre az 5 óra hosszára, vagy mondhatnám úgy is, hogy 2 óra autópálya használatra meg kellett vennem egy 10 napos jegyet. Ha van napi jegy, akkor nyilván azt veszem. Oké, tized annyi időre érvényes az ára viszont alig olcsóbb, de akkor is olcsóbb. Itt jön képbe az üdítős példa. Nincs szükségem 10 napra, 1 napra van szükségem. Nem számít, hogy az 1 napos matrica egységára magasabb. Csak az számít, hogy nekem az 1 nap elég és a végösszeg kevesebb, még ha nem is sokkal.

nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#4 "650 forinttal"


550* forinttal, nem tudok számolni 🙃

nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a nemzetközi átmenő forgalom fogja venni.


Pl. ha Sergiu, a román vendégmunkás az ünnepek előtt hazavezet Spanyolországból, akkor ő örülni fog, hogy spórolt egy ezrest.


Egyébként EU-s előírás.

nov. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#4 Én másként gondolom. Szerintem sokan vannak akiknek csak évi 1-2 alkalommal használnák a pályát, és azért 5500Ft látható összeg, a benzinköltséghez viszonyítva. Mint amit írtam is példát, ott se volt mindegy, hogy 1,5X-annyit fizethettem volna az útért, ráadásul nem is a teljes utat tettem volna meg pályán csak úgy a harmadát. Most 10 autósból vajon hányan fognak 5500Ft-ot kifizetni, és hányan fizetnének mondjuk 1000-et. Szerintem több bevétele lenne a pályaüzemeltetőnek egy olcsóbb tarifával, mint drágábbal. Ha már kaja a példa, a boltban is inkább odadadják az a terméket amit nem visznek olcsóbban, mint, hogy a nyakukon maradjon, rosszabb esetben rájuk is rohad és kidobhatják.
nov. 20. 17:23
 8/19 anonim ***** válasza:

Nemzetközi forgalomban így is megveszik majd.


Én is ha megyek Csehország felé, mindig megveszem a szlovák 10 napos matricát arra a nyamvadt 80 km-re, mert ha 1000 km-t vezetek, akkor az a 4-5000 Ft már szinte elhanyagolható, és nem kell azon aggódnom, hogy jó helyen hajtsak le, ne ugorjon ki elém az őzike a stb.

nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#7 Na de amiről te beszélsz, annak semmi köze a matrica érvényességi idejének.


Te most ha jól értem azt mondod, hogy az emberek nem fogják igénybe venni az autópályát, mert túl drága. De ebből a szempontból tök mindegy, hogy most 1 napról, vagy 10 napról van szó. A lényeg az, hogy drága, ezért nem veszik meg. Tehát ha ez a problémád, akkor nem értem, hogy a témához mi köze van az 1 napos bérlet bevezetéséhez, meg annak árához. Aki eddig sem vett, mert drága volt, az ezután sem fog. Aki meg eddig megvette, az ezután is megveszi majd és ha az 1 napos elég neki, akkor az 1 naposat fogja venni. Mint én is vettem volna az én példámban, ha már lenne 1 napos, de nincs. Ennyi.

nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi a 10 napos. Én motorkerékpárra évente 2-3-4 alkalommal veszek 10 naposat, amit csak 1 napig használok, ha olcsóbb, akkor meg fogom venni az egynaposat - bár ha rajtam múlt volna, nem vezettem volna be az egynaposat, ebben kivételesen egyetértek ezzel a mocsok tolvaj kormánnyal.
nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!