Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki el tudná magyarázni a...

Valaki el tudná magyarázni a vezetési időt?

Figyelt kérdés
Jobban mondva a lényeget értem, tudom le van írva ezer helyen a neten a google a barátod stb. Amit nem bírok felfogni, hogy miért van az hogy pl 3 óra vezetés után 30 perc szünetet tartasz, ezután vezetsz 1,5 órát és miért kell megint fél órát tartani? Miért nem csak 15 percet hogy meglegyen a 45 perc pihenőd. Ennek a magyarázatát sehol se találom.

nov. 22. 02:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerencsés szituáció, hogy a vezetéssel kapcsolatos szabályokat nem megérteni kell, csak betartani.
nov. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Erre nincs magyarázat. 4.5h után kell a 45p, amit fel lehet osztani 2részre, de csak úgy, hogy 15+30p. Fordítva nem jó.
nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sose érdekelt az ilyen szabály.

Én mindíg 1 órát veszek ki és nem 4.5 után hanem 3 óra után.

AZtán még egyszer 1 órát és ez biztos hogy jó.

Mert azt előírják hogy 45 percet kikell venni, de nem azt hogy csak annyit lehet.

Ráadásul olyna nincs hogy pont 4.5 órát tudjon az ember vezetni, mert ahhoz pont ott kellene lenni egy pihenőhelynek, de ilyen soha sincs.

Így én 3 részre osztom a vezetési időt minimum.

Mert ezzel ha így vezetek akkor is 11 óra és vége a napnak.

Vagy a 10 óra vezetés akkor meg 12 óra munka és kész.

A többi a pihenő idő.

Persze én reggel 6-kor szoktam indulni akármi van.

A sok buta gyökér meg indul már 3-kor vagy éppen 2-kor is, és akkor már délután lejár a munka ideje,

Ott áll nyáron a 40 fokban és nem is tud pihenni.

nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!