Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha bevársálóközpont parkolójáb...

Ha bevársálóközpont parkolójában ilyen történik, kié a felelősség?

Figyelt kérdés

Toltam vissza a bevásrálókocsit egy nagyobb üzlet parkolójában, a gyalogosoknak fenntartott területen. Nagyjából középen mehettem, mert tőle jobbra autók álltak, és mindig igyekszem nem rögtön mellettük menni. Erre az egyik autóból a csávó szó szerint teljesen kilökte az ajtót nagyon gyorsan, éppen hogy sikerült a bevásrlókocsit eltolnom a másik irányba, hogy ne menjek neki az ajtónak. Látszatra még ő volt felháborodva, hogy majdnem lezúztam az ajtót.

Kicsit utána elgonndolkoztam, hogyha mondjuk kicsit közelebb megyek az autóhoz, vagy netán jobban sietek, és a kinyíló autó ajtajába tolom a bevásrlókocsit, és az autóban kár keletkezik, tulajdonképpen ki is a felelős?



nov. 24. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nyitotta rád, úgyhogy ő.
nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetekben az a hibás, aki rádnyitja az ajtót. Ez az úton is így van. Ha kibassza eléd az ajtót és lesodrod neki, Ő lesz a hibás.
nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én parkoló autók mellett biciklit toltam, mikor rám nyitotta egy férfi az ajtót. Engem lökött fel, én ráestem a biciklire. Nagyon megütöttem az oldalam meg a csuklóm. A férfi ordibált, hogy ha baja lett a fényezésnek, kifizetteti velem. Jött egy járókelő, mondta neki, hogy hívjon egész nyugodtan rendőrt, látta, mi történt, ő nyitotta rám az ajtót. A férfi ettől lecsillapodott, úgyhogy én úgy gondolom, ilyenkor ő a hibás, nem én vagy te. A visszapillantó tükör neki többet segít, mint neked az, hogy pont belátsz-e a kocsiba, ül-e benne valaki.
nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha ő nyitotta ki eléd, ő, ha már sok másodperce nyitva volt, de mégsem változtattál az útirányodon, te.
nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A parkolókban is a kersz szabályai érvényesek, függetlenül attól, hogy ott az emberek jó része ezt elfelejti!

Alig használ valaki indexet, és ezenkívül a jobb kéz szabályt kéne alkalmazni, ehelyett az a mentalitás, hogy aki egyenesen megy annak van elsőbbsége.

(persze kivételek mindig vannak, de érdemes megfigyelni az arányokat. Biztosan többen lesznek azok, akik elfelejtették, hogy ott is kresz szabályok vannak)


A kérdésedre a válasz: benne van a kreszben, hogy mielőtt kinyitod a kocsi ajtót meg kell győződni arról, hogy nem jön e valami! Ha jön, akkor várni kell, tehát, ha te nekitoltad volna a bevásárló kocsit, nem te lettél volna hibás.

nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
nov. 25. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!