Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol van a gödör mélye, ameddig...

Hol van a gödör mélye, ameddig szeretett rendőrségünk kommunikációs színvonala eljuthat?

Figyelt kérdés

[link]


Azt hittem, hogy a múltkori lájkos ökörködés volt a mélypont, de megint sikerül a gyalogosokat b@$ztatni, amiért át mernek kelni a zebrán.


Ezúttal bugyuta divattippeket adnának. Persze, majd pont olyan színű ruhákban fogok járni télen, amit még a Pride résztvevői is irigykedve néznének, nem? Nem is az a megoldás, hogy az autósok birka részét kiiktatjuk a forgalomból...Az európai ember télen tipikusan fekete, szürke, egyéb sötét színű ruházatot visel, a világos, sötétben jól látható ruhák jóval kisebb arányban vannak jelen, fényvisszaverő ruházatot meg nagyjából csak sportolók viselnek. Hogy ez jó-e vagy sem, ízlés dolga, de mégis miért várja a rendőrség, hogy közlekedési bűnözők miatt változtassunk?


Mit gondoltok, mi a következő, mit tanácsol legközelebb Pintér rendőrsége? Vegyünk fel golyóálló mellényt, amíg elsétálunk a dohányboltba, hiszen bármikor belefuthatunk egy bekattant agyú baromba, aki találomra lövöldözni kezd? Vagy a nők ne hordjanak miniszoknyát, ne látszódjon ki a bokájuk, válluk, mert ezek ingerelhetik a szexuális bűnözőket?


nov. 25. 15:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%

Először is bizonyítsd be nekem, hogy az autós-gyalogos találkozásokat, legyen az zebrán vagy azon kívül, az autósok nagyobb százalékban okozzák, mint fordítva. Mutass egy bizonyítékot, ami kimondja, hogy az autósok sokkal figyelmetlenebbek a zebra keresztezésekor, mint a gyalogosok a zebrára lépéskor.


Hajrá!

nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

#1 A zebrán kívüli autós - gyalogos találkozók irrelevánsak a cikk szempontjából.


Ha a zebrán történik autós - gyalogos találkozó, az kizárólag előbbi hibájából történhet meg. Ha az autós megfelelő sebességgel közelíti meg a gyalogátkelőt, baj nem történhet. Legföljebb akkor mentesíthető az autós, ha Usain Bolt takarásból érkezik futva, egy gyorsabb biciklis tempójával.


Éppen ezért szánalmas a rendőrség vergődése.

nov. 25. 15:36
 3/34 anonim ***** válasza:
29%

Mert valamilyen szinten jogos a rendőrség felhívása. És 4 nap alatt 5 gyerekes gázolás az nem kevés. Ráadasul nem közölték azt, hogy havi szinten mennyi az összes gyalogos átkelőhelyen történt gázolás. Hagyjuk ki a hibás, lényegtelen!

Egy átlag felnött nő 50-70 kg, átlag felnőtt férfi 70-90 kg, gyerekek nyílván ettől könnyebbek.

Egy átlag autó 1200-1500 kg, ha csak 30al közelíti meg a zebrát, és ezzel találja el a 90 kgs faszit, akkor ugy pattan le a kocsiról, mint a falhoz vágott gumilabda!

Az, hogy a gyalogosnak elsőbbsége van az nem jelenti azt, hogy meg is kapja!!! Feltételezzük most azt, hogy a gyalogos volt a hibás egy esetnél, az autón cserélnek egy szélvédőt lámpát lemossák a vért, és még lehet aznap elkészül. Ellenben egy 15 kphs ütkösnél keze lába eltörhet az egyénnek, megsérülhet a gerince és simán lehet 6-8 hét fekvés.


Tehát a közlekedésben résztvevő feleknek, kölcsönösen figyelniük kellene egymásra. Ha az egyik fél hibázik a másik tudjon korrigálni, ha van rá lehetősége.

nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

#3


"Mert valamilyen szinten jogos a rendőrség felhívása."


Vitézy Dávid közlekedési szakember másképp vélekedik.

nov. 25. 15:50
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

3#+

Ehhez azt tudom hozzáfűzni, hogy az autósokat büntetik a vezetés közbeni telefonozásért.

Én sokat megyek városban kocsival és főleg a kamaszokra jellemző, hogy zenét hallgatva, telefont nyomkodva mennek át a zebrákon, gyakran körül sem néznek. Zöld aztán elindulnak.

A kerékpárosok a csak gyalogos átkelő helyeken elvétve szállnak le és tolják át.

Aztán ott vannak a villogó lámpán elindulók, úgy, hogy tudják nem fognak zölden átérni. Vagy a majdnem piroson még gyorsan átfutók.

Népes tábora van a 2 gyalogos átkelőhely közötti úttesten történő szabálytalan átkelésnek.


Lehet keresni az autósokban a hibát, mert ott is hasonló a morál, és kivételek mindig vannak.

De mindig az autó fog győzni a gyalogossal/kerékpárossal történő ütközésnél, függetlenül attól ki volt a hibás. Ez egy fizikai tény.

A bírói döntéstől eddig még egy kerekes székes sem kezdett el újra futni, és a halottak sem támadtak fel.

nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

#6 Nálad a pont. Én is voltam felelőtlen gyerek, aki minden zebrán eszetlenül megindult, azzal a felkiáltással, hogy az autós majd megáll, elvégre nekem van elsőbbségem.


Ki tudja, hogy az évek alatt hányszor csináltam ezt meg, minden egyes alkalommal csak a zebrára ugrók népes táborát szaporítottam, viszont soha nem voltam elütve. Én önmagam többszáz példával gyarapítottam a felelőtlen gyalogosok listáját, de az autósok a többszáz alkalomból egyetlen egyszer sem gyarapították a felelőtlen autósok listáját. Szerencsém is volt? Persze, hiszen csak azért, mert én nem találkoztam felelőtlen sofőrrel, attól még ők is léteznek. De az arányokat vedd észre. Mennyi gyerek van reggelente a városokban, ezek nagyon nagy százaléka úgy közlekedik mint egykoron én is tettem, tehát hát ilyen zebrára lépés történik? SOKEZER NAPONTA! És hány embert ütnek el naponta felelőtlen autósok naponta? Ezerszer kevesebbet. Na ennyit erről, hogy kik a problémásabbak.


Mellesleg talán pont a saját felelőtlenségem miatt váltam óvatosabb sofőrré, mert saját tapasztalatból tudom, hogy milyen baromállatok a gyalogosok.

nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Alex Fly ***** válasza:
25%
@3: " Feltételezzük most azt, hogy a gyalogos volt a hibás egy esetnél,..." Ne feltételezzük. Ha a gyalogátkelőhelyen elütik a gyalogost, az egy kivétellel minden esetben a járművezető hibája -és akkor itt be is fejezhetjük...
nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
71%

#7 "egy kivétellel minden esetben a járművezető hibája"


Nem igaz. És akkor itt be is fejezhetjük...

nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Alex Fly ***** válasza:
29%
@8: de igaz. Van egy kivétel.
nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%

Istenem ezt a hisztit.

Igen, megkértek, hogy gyalogosként te is figyelj oda és tegyél érte, hogy ne b/sszanak el, mert látszol. Nem tudom mit kell ezen nyafogni. A te érdeked is.

nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!