Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos hogy lelkiismeret...

Jogos hogy lelkiismeret furdalásom van amiért jogosan ledudált egy másik autós?

Figyelt kérdés
Friss jogosítvánnyal vezetek de már elég sokat mentem, eddig még sose dudáltak le, jól megy teljesen, előbb viszont figyelmetlen voltam egy előzésnél és jöttek szemből, lassítania kellett hogy vissza tudjak menni a sávomba és ezért ledudált. És lelkiismeret furdalásom van miatta hogy bakiztam egyet. Szégyellnem kell magam emiatt?
nov. 28. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

A minimum, hogy szégyelled magad.

Én ilyen esetben megostorozom magam és kukoricán térdepelek.

nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Inkább tanulj belőle.

Az előzésnél, ha rosszul méred fel a távolságot, akkor nem koccantok, hanem akár frontális ütközés is lehet belőle aminél csak az a kérdés, hány halottat szednek ki utána az autókból.

Előzésbe csak akkor fogj bele, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy a szembejövő autóig vagy a be nem látható kanyarig kétszer akkora távolság van, mint amennyi alatt be tudod fejezni a manővert. Ui. a szembejövő autó sem áll, hanem nagyjából akkora sebességgel halad feléd, mint te őfelé.

Adj hálát az égieknek, hogy ebből most nem lett baj és ezután csak ennél lényegesen nagyobb távolság esetén fogjál bele előzésbe.

nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%

Elég nagy baj, ha öt perccel később is ezen rágódsz. Elvonja a figyelmed az aktuális történésektől. Rád dudáltak, jó, ha tudod, mit rontottál el, de menni kell tovább, nem lehet mindenen hetekig rinyálni meg terápiába járni miatta.

Amúgy azért dudált le, hogy jelezze neked, hogy húzzál vissza a sávodba, nem azért, mert lassítania kellett, hanem azért, hogy jelezze neked, hogy baj van, mert amikor szembe jön egy előző, akkor nem az az első gondolatunk, hogy "basszus, lassítanom kell de nem akarok", hanem az, hogy "basszus, mi van, ha ez nem fog sebességet meg irányt változtatni, mert hülye". Ezért dudált.

nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a normális. Én már jó pár éve vezetek, de ritkán én is vétek hibát, nem kell hogy ledudáljanak de utána rosszul érzem magam. Mindenki hibázik, tanulni kell az esetből.
nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

3-as, jó nagy marhaságot írtál.

"basszus, mi van, ha ez nem fog sebességet meg irányt változtatni, mert hülye"

Ha félben van az előzéssel, akkor nyilván nem fog irányt változtatni, mert akkor egyszerűen nekiütközne annak a járműnek, amit előz. A sebességváltoztatásnál meg mire gondolsz? Nyilván nyomja a gázt, hogy mihamarabb befejezze az előzést, a kérdés az, hogy van-e elég helye még hozzá, ill. az autója mennyire bír még gyorsulni. Ha nem az előzés legkezdetén van, akkor értelemszerű, hogy nem fog fékezni.

Az meg még nagyobb marhaság, hogy 5 percnél tovább ne rágódjon rajta. Pont az ilyen eseteket, ahol nem sokon múlt, hogy súlyos balesetet nem csinált, érdemes utólag is végigelemezni, hogy mit kellett volna másképp csinálnia.

nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút normális, örülni kell neki. Azt jelenti, hogy tisztában vagy a hibáddal, el is fogadott azt, illetve zavar, hogy hibáztál. Ez a kiindulási alapja a javulásnak. Ilyen helyzetben csak azok nem szégyellik magukat, akik azt hiszik hogy megkapták a jogsit és rögtön ők a hibátlan sumaherek. Ezek az emberek fogják egyszer a boncasztalon végezni, vagy még rosszabb esetben börtönben, miután megölnek valakit az utakon.


Szóval örülni kell neki, végiggondolni a szituációt, levonni a következtetéseket, aztán legközelebb már okosabban döntesz. Így válsz jobb és biztonságosabb sofőrré.

nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
ilyen az emberi psziché, ha hibázol, akkor egy ideig zavar a dolog, főleg, ha nagy hibáról van szó. ez azért alakult ki, hogy legközelebb ne kövesd el a hibát.
nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

#5 Jó ember, másik opció, hogy beleáll a fékbe és visszasorol az előzött mögé. Szituáció válogatja.


És amúgy egy ilyen necces helyzet és egy ledudálás elég nagy baj, ha azt eredményezi, hogy 10 perccel később mondjuk egy egyértelműen kivitelezhető előzésbe sem mer belemenni. "Vissza kell ülni a lóra."

Az meg már mentális betegség, hogy hazament, és annyira ezzel foglalkozott, hogy még a gyakorira is kérdést írt ki belőle. Ezt öt másodperc alatt értékeli magában egy érzelmileg-értelmileg érett, jogosítvánnyal rendelkező ember, tudatosítja magában, hogy elkúrta, aztán megy tovább, de nem rágódhat rajta, mert 10 perccel később lehet azért gázol el valakit, mert odafigyelés helyett ezen filózik.

nov. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

"És amúgy egy ilyen necces helyzet és egy ledudálás elég nagy baj, ha azt eredményezi, hogy 10 perccel később mondjuk egy egyértelműen kivitelezhető előzésbe sem mer belemenni."

elég nagy baj? mesélj, milyen baj lesz belőle, ha valaki óvatosságból nem mer belemenni egy egyértelműen kivitelezhető előzésbe?

nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
#9 Beragad egy kamion mögé, ahol se lát, se hall, és ha ennyire balf*sz, akkor követési távolságot sem tart eleget. Például. Nem adrenalinhajhászatból szoktunk előzni. Én legalábbis nem.
nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!