Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő volt amíg úgy...

Mennyi idő volt amíg úgy megtanultatok vezetni, hogy szinte semmit nem kellett az oktatónak beleszólnia vezetésetekbe?

Figyelt kérdés
arra gondolok, hogy nekem példáúl nagyon nehéz megszokni, hogy motorfékezzek, mert nekem az agyam valamiért arra áll rá, hogy kuplungot nyomok fékezek és ha kanyarba van akkor kettest rakok, ha megkell állni akkor meg ugye kinyomott kuplunggal gurulok megállásig. az ilyen dolgokat ti kb. hány óra után küzdöttétek le?
dec. 25. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok benne biztos, hogy nálam volt ilyen pillanat. Kb. a 10. óra körül az oktató elkezdett leszarni, állandóan mással foglalatoskodott, sosem figyelte rendesen, amit csinálok. Akkoriban ezt pozitívumként fogtam fel és örültem neki, mert azt gondoltam, hogy elég jó vagyok és azért nem figyel, mert nem érzi szükségesnek, hogy megállás nélkül felügyeljen. Ami ki tudja, talán igaz is, mivel szerencsére soha nem adódott ebből probléma. De ahogy telnek az évek és visszagondolok, úgy vagyok ebben egyre kevésbé biztos. A 20. óra környékén már abszolút úgy gondolom, hogy minden jól ment, aminek vizsgáig jól kellett mennie, de 10-20. óra között, fene tudja.


Szóval 20 óra max, de pontosabban nem tudnám megtippelni sem.

dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40-edik óra környékén értem erre a szintre.
dec. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem amint az oktató nem tud semmit sem mondani, onnastól kezdve nincs is értelme fizetni az órákért. Nekem a vizsga előtti napon is nyugodtan szóljon bele, akkor is, ha sokat kell gondolkodnia, mibe tud belekötni. Azért oktató.
dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40-50 között. Nyilván akkor is voltak olyan hibák, amikről beszéltünk, de én akkor kezdtem észrevenni rajta, hogy már simán elintéz egy telefont mellettem vagy akármi - tehát már nem volt szükséges 110%-os figyelmet fordítania rám.
dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ösztönös érzékem volt a fordulatokhoz, sebességváltáshoz. Csak akkor fulladtam le ha az oktatóm menőzni akart a csajok előtt. Volt egy kapcsolója amivel meg tudta szakítani a gyújtást. 1988 méregzöld Lada 1200s.
dec. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Összesen 36 órát vezettem. Kb. 20 után már elég jól ment, csak nem voltam elég rámenős, aránylag lassan mentem. Viszont a legvégéig mindig akadt egy-két dolog, amiért szólt az oktató, és jogosan. Nem nagy hibák, de hibák. Aztán a vizsgán se jött semmi komoly dolog, aprókból meg biztos nem volt annyi, hogy meghúzzanak. Gondolkodtam azon is, hogy az oktató egy csinos harmincas nő volt, a vizsgabiztos meg egy vén kecske, és lehet, hogy a nővel akart kedvesen viselkedni, azért nem húzta meg a tanulóit. Mert az tény, hogy akiket ismertem a tanulók közül, azok közül senki nem bukott meg.

4 éves korom óta sokat autóztam, úgyhogy a forgalom működésével eléggé tisztában voltam 17 és fél éves koromra, mikor vezetni tanultam. Leginkább csak az autó működtetését kellett tanulnom.

Utána még azért évek teltek el, mire tényleg úgy éreztem, hogy jól vezetek. 20 éves koromban egy nyáron át platós kisteheren dolgoztam, akkor tanultam meg igazából a tükröket használni, ráadásul padlógázzal... Ha nem közvetlenül a rakomány mellett álltam meg, hanem fél méterrel távolabb, akkor már szidalmaztak a kollégák, úgyhogy próbáltam minél pontosabb lenni.

dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
500 ezer kilométer után is találok hibát ha akarok.
dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!