Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kaphatnám vissza hamarabb...

Hogy kaphatnám vissza hamarabb az autóm, a halott szerelőtől?

Figyelt kérdés

December 18.-adikén maszek szerelőhöz vittem az autóm kuplungcserére, és két nappal később készen kellett volna lennie. Sajnos szerelő idő közben kórházba került, és karácsony előtt meghalt, már el is temették. Az autóm azóta is a mühelyében van, azt sem tudom, hogy befejezte-e a munkát. Ma elmentem hozzá és beszéltem az özvegyével, vittem igazolványt, törzskönyvet, mindent, hogy megmutassam enyém az autó, és el szeretném vinni. Erre azt mondja az asszony, hogy ő nem ért hozzá, nem foglalkozik vele, a fia pedig épp ma ment vissza ausztriába. Várjak pár hetet/hónapot amíg hazajön a gyerek, és ő majd átadja az autót.

Most komolyan még hetekig kell várnom, hogy visszakapjam a saját autóm? Ha nem sikerült megjavítani, akkor elvontatnám így is, de az asszony még azt sem engedte meg, hogy belenézzek az autóba. Nem akarom őket a gyász közben basztatni, de ez felháborító.



jan. 2. 15:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen esetben én szerintem rendőrt hívnék. Az özvegynek ez nyilván nem lenne a leginkább kellemes dolog, de hát azért az semmilyen esetben sem járja, hogy a te tulajdonodban lévő autó (de lehetne ez bármilyen más tárgy is) még hónapokig ott álljon. Ahogy írtad, te megpróbáltad vele rendezni, nem sikerült, szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha a rendőrség segítségét kéred, vagy esetleg konzultálsz egy ügyvéddel.
jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Sajnos ismerős helyzet, anyám is így bezárt, amikor az ő apja halt meg, az öccse meg 180 km-re él. Csak anyámnak volt egy férje, aki kézbe vette ezeket a dolgokat. Nagyon nagy baj, ha náluk nincs egy ember, aki gyász mellett képes dolgozni-hagyatékot intézni. Sajnos ilyenkor nem tudsz mit tenni, mit rendőrt hívni, szegény özvegy pedig ahogy nem nyúl hozzá a néhai férje dolgaihoz, ugyanazzal a lendülettel félreáll, nem szól bele, örül, hogy egy a rendőr megoldja helyette a dolgot.
jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lenne még egy kérdés: Ha kész van az autó, akkor az előre megbeszélt munkadíjat kifizetném az özvegynek. De mi van, ha csak szét van szedve, és darabokban áll? Ezesetben kellene valamit fizetnem azért, hogy elkezdett vele dolgozni? Mert ha darabokban elviszem másik szerelőhöz, akkor gondolom az majd úgy is teljes munkadíjat fog elkérni, akkor is, ha szétszedve viszem oda az autót. Sőt, talán még nagyobb hátrány is, hogy félkész autót viszak, amit nem az új szerelő bontott szét.
jan. 2. 15:20
 4/30 anonim ***** válasza:
6%
Tőle már sehogy :D
jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ja! Lehet egyáltalán így vontatni, vagy trailer kell? Ha ki van szerelve a kuplung, akkor olyan mintha a váltó csak üresben lenne, nem?
jan. 2. 15:23
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
#3 Baromi jó kérdés. Azt mondta az özvegy, a fia visszament Ausztriába. Annak a fiúnak nincs telefonszáma? Az lenne a legtisztább.
jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Az özveny úgy üvöltözött velem az utcán, mint egy klimaxos szipirtyó. Hagyjam békén, ne zaklassam...érzéketlen gazembernek titulált, amiért férje halála után az autómat el szeretném vinni. Ezekután el sem kértem a fiú számát csak eljöttem, mert már bámultak a szomszédok.
jan. 2. 15:36
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

#3-ra:

Ennek szerencsére kicsi az esélye.

Általában egy szerelő, ha nekiáll egynek, akkor addig nem foglalkozik mással, amíg azt be nem fejezte. Szóval a tiéd még vagy érintetlenül áll (ez a valószínűbb) vagy már megcsinálva. Ez utóbbi azért kevésbé valószínű, mert akkor hívott volna, hogy viheted az autót és fizess.

Legalábbis a mi autószerelőnk ilyen. Ő pl. eleve utálja, ha nála parkolnak napokig-hetekig az autók, ezért megmondja, melyik nap tud vele foglalkozni és aznap reggel (esetleg előző nap este) vidd oda, de akkor egy napon belül kész is van. Mindenkinek ez a jobb, mert addig adott esetben tudja a tulajdonos használni (ha olyan a hiba), nem foglalja neki a helyet az udvarán, és ha bármi elemi csapás lenne (jégverés, fa rádőlése, viharkár) az nem nála éri az autót.

Szóval nála csak aznap van szétszedve az autó, amikor pont azzal foglalkozik, és aznap mindig be is fejezi.

jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

#7-re:

Akkor annál inkább rendőrség. Üvöltözzön velük, majd ők helyre rakják.

Akármekkora gyászban van valaki, azt nem gondolhatja, hogy valaki heteket-hónapokat vár az autójára, mire a fiának méltóztatik hazajönni Ausztriából. Egyébként onnan minden hétvégén haza lehetne jönni (ha H-P dolgozik, persze ez sem biztos). Ha azt mondta volna, hogy szombaton gyere vissza, akkor én se biztatnálak rendőr hívására. De akivel normális hangon nem lehet szót érteni, azzal így kell.

jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy miért kell a fiára várni. Nem arról van szó, hogy majd a gyerek befejezné az autó, csak átadná. Nyissa ki a kaput, adja ide kulcsot, azt csókolom. Lehet gyászolni tovább.
jan. 2. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!