Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kérni vezetői...

Subidubidu1234 kérdése:

Hogyan lehet kérni vezetői engedély cseréjét a 102-es kód miatt?

Figyelt kérdés
Most lett meg a 2. Csoportu orvosi alkalmasságim és munka miatt kellene jogosítványba bejegyzett 102-es kód, most 101-es van. Ügyfélkapun nem találtam ilyen információt, a kormányablakban pedig szépen szólva el lettem küldve melegebb éghajlatra mert miért nem tudom ezt. Annyit elárultak, hogy lehet azt amit akarok, de azt már nem mondták el, hogy hogyan.

jan. 11. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Okmányiroda ⬅️ 🏃‍♂️
jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Minek akarsz 102-es kódot a jogsidba? Az a hivatásosoknak van vagyis akinek minimum C kategóriás a jogsija, ráadásul ez esetben csak 5 évre kapod meg az orvosit. ( én csak szívásnak érzem, mert utoljára a seregben vezettem teherautót 30 éve)

Ha mindenképpen szeretnél ilyen kódot, akkor elmész a dokidhoz, és csináltatsz vele 2-es orvosi alkalmasságit, majd okmányirodában új jogsit, ezzel a "korlátozással"

jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen információ kell hozzá? És mi kéne az ügyintézéshez, valami előled titkolt jelszó, varázsige?

Viszed a vezetői engedélyed, az orvosi alkalmasságit (ha sikeresen fel van töltve az EESZT-re, akkor elektronikusan eléri az ügyintéző, a papír nem is szükséges), és vezetői engedély cserét igényelsz. Ha nem foglalsz előre időpontot, akkor ehhez kérsz sorszámot, ezt mondod az ügyintézőnek is; ha online foglalsz időpontot, akkor is „Vezetői engedély cseréje, pótlása iránti kérelem” ügykört kell választani.

El nem tudom képzelni, hogy ezt az ügyintézést kérve, elhajtanának a kormányablakból.

Feltételezve, bár elvetve a lehetőségét, ahol elakadnék (sorszámosztó biztonsági személy, ügyintéző), ott megkérdezném, hogy ki a vezetője és hol találom? De legkedvezőbb, ha ő hívja oda. Adatváltozás okán igényelek vezetői engedély cserét, és nem teljesítik? Tényleg nem tudom elképzelni.


// Elnézést kérek 2-es válasz írója, ha már nem „szívsz” a 2-es alkalmassági csoport miatt, de a válasz alapján nem kizárt, hogy igen. Nem azt írtad, hogy „szívtál”.

Azt, hogy 1-es, vagy 2-es alkalmassági csoportú egészségügyi vizsgálat legyen, a vizsgálatra jelentkező személy dönti el; az orvosnak azt a vizsgálatot kell elvégeznie, azt az alkalmasságot kell megállapítania, amit kér.

Ha nincs szükséged a 2-es alkalmassági csoportra, akkor kérj 1-es alkalmassági csoportú vizsgálatot. Az alkalmasság lejárta az 1-es alkalmassági csoportnak fog megfelelni.

A vezetői engedély igénylő lapodon szerepelni fog az a kategória is, amihez 2-es alkalmassági csoportú vizsgálat kell, de nem lesz *-gal jelölve, és nem is kerül rá a vezetői engedélyedre.

El nem veszted, ha bármikor szükséged van rá, akkor 2-es alkalmassági csoportú vizsgálatot kérsz, azzal igényelsz új vezetői engedélyt, és megint ott lesz a vezetői engedélyeden, minden.

Közvetlen tapasztalatból is tudom, lassan húsz éve nincs szükségem a 2-es alkalmassági csoportot igénylő kategóriákra.


Tévedsz, abban, hogy [Minek akarsz 102-es kódot a jogsidba? Az a hivatásosoknak van vagyis akinek minimum C kategóriás a jogsija]

Ugyanis: „2. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt” is, „aki a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától.”

13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról 3. § hatályos szövegéből


Nem értem, hogy a második bekezdésben írt tanácsod hogyan jön a kérdéshez? [Ha mindenképpen szeretnél ilyen kódot, akkor elmész a dokidhoz, és csináltatsz vele 2-es orvosi alkalmasságit, majd okmányirodában új jogsit, ezzel a "korlátozással"]

A kérdező ezt írta: [Most lett meg a 2. Csoportu orvosi alkalmasságim és munka miatt kellene jogosítványba bejegyzett 102-es kód.]

Épp az a baja, hogy nem tudta elintézni a vezetői engedély cserét; már volt orvosnál, megvan a 2. csoportú alkalmassági igazolása.

jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Épp az a baja, hogy nem tudta elintézni a vezetői engedély cserét; már volt orvosnál, megvan a 2. csoportú alkalmassági igazolása."


Igen,leirtam a folyamatot,igaz elsiklottam az felett,hogy már volt dokinál. Csakhogy ha van egy orvosi alkalmassági papírja, amire az van írva,hogy 2-es alkalmassági vizsgálat, akkor az ügyintézőnek ezt kell felvezetni a jogsira, te is tudod, hogy ehhez semmi egyébb dolog nem kell, ha neked is van C-d, tehát csak egy sima jogosítványcserét kell kérni. Gondolom kifogott valami nem segítőkész ügyintézőt aki nem akarta megcsinálni, csak kötekedett.

jan. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

#2 Ahogy a jogszabályban van: "munkakörében gépjárművezetői státuszban foglalkoztatott személy - járművezetői kategóriától függetlenül - kizárólag 102-es kóddal vezethet járművet."

Tehát ez vonatkozik a furgonosokra, taxisokra és a vezérigazgató sofőrjére is. Nem beszélve a megkülönböztető jelzést használó járművek vezetőire.

jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!