Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nagyobb sebességü rollert...

Ha nagyobb sebességü rollert veszek megbüntet a rendőr?

Figyelt kérdés
mivel kicsit emelkedőn lakom a kissebb rollerek nem birják ki a 90 kilomat,jogsi és sisak nélkül ha olyat veszek ami kb 500-800watt és többel megy mint 25 akkor mi lesz?
jan. 31. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg senki nem foglalkozik veled, amíg normálisan közlekedsz.
jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Évekig motoroztam falvakban, rendszám nélküli 125-ösel úgy hogy nem volt rá jogsim se. Tudod mi lett belőle? Semmi.
jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg még nincs hivatalos szabályozás, szóval nem büntetnek meg. Csak akkor tudnál büntetést szerezni, ha baleset részese vagy és feljelentenek.
jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán szoktak 25-30 km/h-val foglalkozni.

ha mondjuk 100-al mennél, és szabálytalanul, akkor szoktak ...

febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
#4: Megnézném azt a rollert, amelyik százzal megy. Rá nem állnék, de megnézném.😄
febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Van nem egy, nem kettő, ami 120-szal is tud. Keress rá pl. a Rion RE90-re. Tudna 100 mérföldet is, de le van szabályozva 80-ra, ami ugye bőven 120 km/h. Majd' 9000 euróért és 200 nap várakozásért cserébe a tied lehet. :D
febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
#5 vagyok, megnéztem. Ez tényleg durva, nem tudtam, hogy ilyenek léteznek, és őszintén, az értelmét sem igazán látom. Közútra nem viheted ki érthető okokból, de mindenhol máshol is egy nagyon nagyon drága, mókás és izgalmas öngyilkosságnak tartom. Bár a sebesség biztosan stabilizál valamennyire, mint egy motor vagy bicikli esetén, itt a kerekek mérete nagyon apró, és alacsony a teljes súly a nagy sebességhez képest. Mindez egy roller manőverezhetőségével párosítva, és a legkisebb úthiba is elég lehet, hogy kibillenj, vagy elszállj, ami még ennél kisebb sebességnél is simán lehet halálos. Előre nézni pedig nem is tudsz annyira, amennyire pl. autóban kell ilyen sebességnél, legalábbis az úthibákat nem fogod tudni időben észlelni.
febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy vesszük a 400km/h óra feletti végsebességnek sincs sok értelme egy autónál, de van rá piac és ez a lényeg.
febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7# nem sokan használnak, rollerrel tényleg veszélyes olyan nagy sebesség :D

egyszer lejtőn kb 90km/h-val mentem, de fékezni nem tudtam...

febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mármint biciklivel...

ez kimaradt

febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!