Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Honnan tudják, hogy én követte...

Honnan tudják, hogy én követtem el a szabálysértést?

Figyelt kérdés

Múlthéten a városban négysávos úton megfordultam a záróvonalon éjszaka 2 órakkor, amikor konkrétan senki nem jár az utakon. Pechemre leszedett egy térfigyelő kamera, és postán meg is kaptam a sztárfotót, de azon csak annyi látszik, hogy egy jellegtelen kombi megfordul. Még az autó konkrét típusa is nehezen felismerhető annyira rossz minőségü a fotó, a rendszám teljesen olvashatatlan, egyetlen karakter sem ismerhető fel.

Természetesen vállalom a felelősséget és kifizetem a büntit, csak nem értem, hogy hogyan azonosítottak egy ilyen hitvány felvétel által? Vagy a közteresek HD-ban látják, csak nekem küldtek ilyen Rorschach-féle kópiát?



febr. 12. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, más térfigyelőről olvasták le a rendszámot, amit küldtek, az a bizonyíték a szabálysértésről.

Rajtam öv nem volt, olyat fotóztak. Azóta is a pokol tüzén égek, és bánom, hogy megszülettem, örök kárhozat.

febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ők is ennyit láttak először. Aztán vannak ott olyan informatikusok akik megoldják, hogy olvasható legyen a rendszámod.


Bár fura mert térfigyelő alapján nem hallottam még, hogy büntetnének. Azt hittem az csak baleset esetén szolgál bizonyítékul.

febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem drón volt véletlenül?


Bár ez is fura éjjel kettőkor de lehet pont azért volt fent mert senki nincs az úton és azért egy üres 2x2 sávos út csábítóan hangzik egy kis száguldozásra vagy egy ilyen manőverre.

febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a videóból kivágták azt a pillanatképet, amikor a szabálysértést elköveted. A rendszámot meg előtte, utána vagy egy másik kamerán látták.
febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Villanyoszlopra szerelt kamera volt, nem drón. Milyen fasza meló lehet is ez :D Elképzelem ahogy egy remete egy szobába zárva 100 monitort figyel éjjel-nappal, és lesi a szabálysértőket.
febr. 12. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez fura, ilyet még nem hallottam, hogy térfigyelő alapján büntessenek. Végülis jogos, mert szabályt szegtél, szóval nincs fellebbezésnek helye. Másik képkockánál megnézték a rendszámot és az üzembentartónak küldték a bírságot, ennyi.
febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: Valószínűleg nem egy remete figyeli a monitorokat. XXI. század, csak szólok
febr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Azt mondod, hogy ezt AI csinálja és észreveszi a szabálysértést mint egy traffi?
febr. 13. 07:43
 9/9 bazaltkaroly ***** válasza:

#8 Lehetséges, hogy van egy afféle automatizált rendszer, de lehet, hogy éppen volt ott valaki. Azt is el tudom képzelni, hogy volt ott valaki, akit nem láttál, és vamzerkedni volt kedve, ezért nézték vissza. Egyébként egy másik kérdésről tértem ide, mert úgy tudtam eddig, hogy ezeket a felvételeket, csak bejelentés, vagy baleset esetén veszik elő.

Most pontosan nem tudom, hogy ez minek számít, de ha szimpla szabálysértés, akkor írhatsz nyilatkozatot, hogy nem te vezettél, és nem szándékozol terhelő vallomást tenni másra.

febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!