Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kisebb fokú közlekedési...

Zolika217336 kérdése:

Kisebb fokú közlekedési szabálysértést követtem el (tilosban parkolást) mit tegyek?

Figyelt kérdés

2015. 02. 27.-én megbünztettem mert tilosban álltam méghozzá nem közterületes hanem a rendőreség . Mivel nem voltam a gépjárműben csak egy papír várt a szélvldőn .

Mai nappal kijött egy papírt hogy tehetek vallomást ha akartok 8 napon belül vagy ha nem akkor beidéznek meghallgatásra.. (ez a rész e tiszta)

De mi van olyankor ha ha nem akkor a beidézés alkalmával megnevezni senkit mivel élhetek a jogaimmal ugye hogy őnmagamra (mint amugy elkövető) vagy családtagra nem vagyok kötelles terhelő vallomást tenni ? Mengszüntetik akkor a szabálysértési eljárást ?



2015. márc. 10. 15:09
 1/7 A kérdező kommentje:

ELNÉZÉST A HELYESÍRÁSI HIBÁKÉRT !!!! ITT LESZ MÉGEGYSZER LEÍRVA A KÉRDÉS :

2015. 02. 27.-én megbüntettek mert tilosban álltam méghozzá nem közterületes hanem a rendőrség . Mivel nem voltam a gépjárműben csak egy papír várt a szélvéldőn így helyszinivel nem is tudott lesújtani.

Mai nappal kijött egy papírt hogy tehetek vallomást ha akarok 8 napon belül vagy ha nem akkor beidéznek meghallgatásra.. (ez a része tiszta !)

De mi van olyankor ha nem akarok a beidézés alkalmával megnevezni senkit ,mivel élhetek a jogaimmal ugye hogy önmagamra (mint elkövető) vagy családtagra nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni ? Mengszüntetik akkor a szabálysértési eljárást , vagy elkezdnek szívózni még jobban ? Járt valaki már ilyen helyzetben a közelmúltban ? Köszönöm a válaszokat !

2015. márc. 10. 15:16
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Meg nem szüntetik az eljárást, hanem az üzembentartó kapja a büntetést. Tudod, kollektív felelősség.

Ha így lenne, ahogy írod, mindenki kibújna a bünti alól.

2015. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
De miért nem akarod megnevezni magad, ha egyszer te parkoltál tilosban?
2015. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Obijektív felelőségvállalásból indultam ki de már mint utánanéztem tavaly ilyenkortól kb. ez szabályséretésnek számít , kibujni meg nem akartam alóla csak érdekelt a téma :)
2015. márc. 10. 19:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a szabálysértés nem tartozik az objektív felelősségvállalás alá. Szabs.tv.60.§. Pl közeli hozzátartozó vezette, akit nem kívánsz megnevezni, rá terhelő vallomást tenni

Sajnos 3 hete Én is írtam egy ilyet, engem a köztközterület jelentett fel a rendőrségen.

2015. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a közteres jelent fel is a rendőrség idegenrendészeti osztályára kerül az ügy. Kiküldenek egy adatbekérési lapot, meg egy tájékoztatót hogy tehetsz vallomást, meg hogy a hamis tanúzásra, önvádra, vallomástétel akadályaira felhivják a figyelmed, törvény, paragrafus szerint, azt leirod hogy tudomásul veszed megértetted, meg leírod, hogy nem te vezetted a gk-t, hanem közeli hozzátartozó pont pont pont és ennyi. Az ilyen szabálysértés nem tartozik a kollektives dologhoz, azokhoz inkább a közigazgatási hatáskörbe tartozó szabálysértések (pl.: gyorshajtás) hogy ott azért ugye mindenkit csak feljelentenek általában és elég gáz lenne hogy a nagy összegeket azért buknák el, mert senki nem tesz vallomást...
2015. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akarom mondani objektív, nem kollektív :D
2015. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!