Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért kardoskodik az igazáért...

Miért kardoskodik az igazáért a vétkes sofőr?

Figyelt kérdés

"T" útkereszteződésből akartam balra kanyarodni a főútra. Jobbról (a főutról) egy nyerges teherautó pedig balra fordult. Nekem STOP tábla volt, és rendesen meg is álltam elsőbbséget adni, de a kamion túl szükre vette a kanyart, és a pótkocsival picit meghúzta az autóm bal elejét. Ezekután még a kamionos kezdett el vergődni, hogy miért nem húzódtam le jobban az út széléhez, hogy ő elférjen, és tagadta, hogy hibázott volna. Nem tudtunk dülőre jutni, így hívtam rendőrséget, és azok tisztán kimondták, hogy a kamionos volt a hibás. Ekkor már átnézték alaposan az iratokat, müszaki állapotot, stb, és kiderült, hogy a még a pótkocsival sem stimmelt valami, és levették a rendszámát :D

Egyébként a kár szinte jelentéktelen, meg amúgyis már picit horzsolt is volt pont azon az oldalon a lökhárítóm, és ha nem kezd el hápogni az elején, akkor simán elfogadtam volna 10 ezret kártérítés gyanánt, és biztosítózni sem kellett volna. A kamionos így sokkal rosszabbul járt, hogy nem ismerte el a felelősséget.



febr. 13. 07:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Például egy fiatal anyukán nem is annyira csodálkoznék, hogy nincs tisztában azzal, hogy ki is hibázott, de itt egy professzionális sofőrről van szó.
febr. 13. 07:30
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván mert úgy érezte, hogy egy kis együttműködés a részedről és elkerülhető lett volna az egész. Nem olyan egyszerű a sok világtalan között nagyobb járművekkel, mint a mezei autós gondolja. Sok esetben minden csomópont külön-külön küzdelem.

Ettől függetlenül persze neked volt igazad, mert szabály szerint valószínűleg helyesen jártál el, a többi már csak emberség kérdése.

febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerintem épp elég nagy együttmüködés volt részemről, hogy elfogadtam volna 10ezret. Mit kellett volna tennem?? Ha balra akarok kanyarodni, akkor a felezővonal mellé állok, nem pedig az út szélére. Én már ott álltam kb 10 másodperce mozdulatlanul, mire jött a kamion.
febr. 13. 07:57
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
#3: A "volna" nem együttműködés a baleset elkerülésére...
febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De hogy a halálba kerülhettem volna el?? Tolassak rá a mögöttem állóra?
febr. 13. 09:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt pont hogy a kamionos kerülhette volna el azzal, ha lemond az elsőbbségétől, kiengedi a kérdezőt és csak utána kanyarodik.


Szóval itt a kérdezőn számonkérni az "emberséget" elég cinikus dolog szerintem.

febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
#4 nem köteles senki sem felhajtani a járdára, csakhogy egy kamion be tudja venni a kanyart. Ha figyelmesen veszi be, akkor nem kéne gondot okozzon neki.
febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
12%

#5: Ezzel meg is válaszoltad


#7: Sehol sem mondtam olyat, hogy hajtson fel a járdára. A leírásból elég egyértelmű, hogy a kérdező behúzódott a keresztesződés közepe irányába (hossz és keresztirányban is) a balra kanyarodáshoz, nem a jobb padkáról kellett volna az árokba menekülnie.

Mint látszik a tipikus eset történt, a személyautó megy előre ész nélkül, mert neki úgy jó, a másik meg most éppen elbénázta és nem tudta lereagálni. Ahogy a legelején írtam, minimális együtt működés kellett volna, vagy nevezzük helyzetfelismerésnek, toleranciának bárminek és nem történik semmi gond. 30 cm. Ennyi. És ahogy szintén írtam, ettől még a kamionos volt a hibás, mert ő ment neki, pusztán kifogásolta a fentiek hiányát a másik oldalon.

Nincs ezen mit ragozni. Tipikus példája annak, hogy együttműködve mindenkinek könnyebb lett volna és talán mgé az ego sem sérült volna, de hogy időt rengeteget spórol mindenki az tuti

febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
#8 tipikus áldozathibáztató mentalitás, attól érzed magad keménynek, hogy azt oktatod ki, aki semmit nem hibázott😀
febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

#8

Mint a kérdező leírta, ő érkezett oda előbb, a kamion csak utána jött. Vagyis, mikor beállt a felezővonal mellé, ahogy elő van neki írva, kamionról még szó se volt.

Ergo, a kamionosnak kellett volna jól felmérni a helyzetet, és ha nem tud befordulni, akkor inteni vagy villogni, hogy átengedi az elsőbbséget. De nem volt benne semmi együttműködés, hanem törtetett ész nélkül, ahogy az a kamionosok többségénél szokás. (Tisztelet a kivételnek.)

febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!