Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki büntetőfékezik...

Ha valaki büntetőfékezik előttem és én belemegyek akkor az indokolatlanul fékező egyed lesz a vétkes?

Figyelt kérdés

Persze mindezt rögzítem kamerával, mivel az mindig nálam van.


Tehát, megharagszik rám mert zöldnél indultam piros-sárga helyett és ezzel időt veszített, az elvesztett időt meg az én veszélyeztetésemmel szeretné pótolni ezért fékezget előttem, nos ha én véletlen nem tudnék megállni belemegyek, akkor Ő a hibás mivel indokolatlanul fékez, igaz?


2018. máj. 3. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Csak ha bevágott eléd.


Ha már egy ideje mögötte mentél és csak úgy satuzik, akkor ugyanúgy te leszel a hunyó.

2018. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
követési távolság. ennyi.
2018. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom betartani a követési távolságot ha elém vág és satuzik, vagy, de ?
2018. máj. 3. 20:09
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
akkora távolságot kell hagyni, hogy még jeges úton is meg tudj állni. olyankor azt mondják, nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél. száraz úton követési távolság be nem tartása, te leszel a hunyó
2018. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
satuzhat fél méterenként, mindig kiugrik valami a bokorból nem tudsz vele mit kezdeni.
2018. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Amennyiben jó minőségű felvétel van róla akkor: "A forgalomban részt vevő személy ugyanis hirtelen fékezést csak személy- és/vagy vagyonvédelem céljából végezhet. Ha valaki indokolatlan és hirtelen fékezés miatt koccan az előtte haladóba, a félrevezető személy felelőssége is megállapítható."

Forrás: D.A.S jogszerviz

2018. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ha bevág eléd, akkor ő nem tartja be a sávváltás szabályait. Ahogyan a nyilvánvalóan indokolatlan vészfékezés (ember legyen a talpàn, aki be is bizonyítja...) is lehet szándékos közúti veszélyeztetés.


De amúgy meg jobb az ilyenekre felkészülni. Ha valaki rád dudál, beszól, bemutat, vagy akár te teszel ilyet az illetovel.. szóval attól jobb távolságot tartani. Velem is volt olyan, hogy autópályán villogó komának bal indexszel jeleztem, hogy nem húzódok ki a külsőbe az ott haladó kamion miatt, aztán az illető leállósávból megelőzte a kamiont és elém vágva satuzott egyet. Mivel láttam, hogy aggresszív, hiába voltam vele még jó arc is, eleve lelassítottam és így nem ért felkészületlenül a bünti.

2018. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

95% hogy te leszel a hibás.

Páromnak volt olyan, hogy az előtte haladónak beállt vagy a váltó, vagy a motor (nem pont erre a részletre figyelt), úgy állt meg előtte, mintha odaragasztották volna, 50-es tempónál történt, belecsattant, és ő lett a hibás, mert nem tartott kellő követési távolságot.

2018. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
8-as: az mas, ha tartosan halad elotte es ugy megy neki hatulrol. de ha savot valt es kozben besatuzik elotted, o lesz a hibas, megis hogy tartsam a kovetesi tavolsagot, ha bevagnak elem? minden egyes auto elott fekezzek le, mert o savot fog valtani? ugyanmar. a szandekos buntetofekezesnel nem te leszel a hibas, nyilvan ezt kameraval lehet bizonyitani. nekem is ezert van mindig beuzemelve.
2018. máj. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1) Az ilyen agresszív majmokat kerülni érdemes.

2) Meg kellene tanulni ritmusosan közlekedni.

2018. máj. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!