Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges fekvőrendőrt...

Hogy lehetséges fekvőrendőrt igényelni az utcába?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan elhajtanak az utcában ahol lakunk, autós motoros egyaránt. Szeretnénk legalább 2 db fekvőrendőrt igényelni, az utcában már beszéltem a lakókkal és ők is benne lennének. Lényegében az lenne a kérdésem, hogy mi az első lépés ennek az igénynek? Hova kell mennem először, kit kell keres nem? Az interneten önkormányzatot írnak, de ott hogyan tovább, kiket kell megkeresnem ez ügyben.
febr. 16. 09:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Gyorshajtanak*
febr. 16. 09:24
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem jogellenes az utcán közlekedni. Valami komolyabb ok kell. És ne fekvőrendőrt kérjetek, hanem forgalomcsillapítást, kellően megindokolva.

Én magam Pest peremkerületében élek. Itt falusias a város. A mellékutcák forgalma nagyon kicsi volt.

De épült egy vasúti felüljáró, amire nem tudnak bárhonnan felhajtani. Ezért bejönnek a kis utcákba. Lámpás kereszteződést is kialskítottak. Ezt meg sokan kikerülik.

Kellemetlen, de nem jogellenes.

Sokan panaszkodhattunk, mert leraktak nagy virágládákat, amit kerülgetni kell.

30-as limit és fekvőrendőr vagy húsz éve van, de semmit nem ér. Ezek a ládáksem.

A kerület egy másik részében ( az okok azonosak) lakó-pihenő övezetet jelőltek ki. Valamennyire csökkent az áthajtás, de a 20 km/h sebességet az ott lakók sem tartják be.

febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, az út fenntartójához kell fordulni, ez valószínűleg az önkormányzat. De előfordulhat, hogy a városüzemeltetést (ideértve az útfenntartást is) kiszervezik egy önkormányzati cégbe. Nálunk (vidéki megyeszékhely) pl. egy ilyen cég foglalkozik a parkolási övezetekkel/díjakkal, a hulladékszállítással, a temetők felügyeletével stb. Nekik van saját honlapjuk is.
febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:

A fekvőrendőrrel vigyázzatok, mert ha nagyobb járművek is járnak arra, egész éjszaka a döccenéseket fogjátok hallgatni.


Onnan tudom, mert nálunk az utcában így történt. Jellemzően pont úgy nyomták a gázt mint előtte.

febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha már tudod, hogy az önkormányzathoz, akkor miért nem fordulsz hozzájuk, hogy házon belül elirányítsanak?

Ahogy előttem írták, nem úgy megy, hogy neked éppen nem tetszik az autók száma, aztán majd intézkednek. Jó indok is kell hozzá.

febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Nagyon sokan elhajtanak az utcában ahol lakunk, autós motoros egyaránt."


Ez így inkább ellenérv.

Lehetnek egyéb érvek, amelyek indokolttá tehetik a forgalom lassítását, de forgalmas útszakaszon indokolatlanul megakasztott, lelassított forgalom torlódásokat dugókat eredményezhet.


Az útkezelőnél lehet kérvényezni, hivatalos formában, de a pozitív elbírálás is hosszú folyamat, nem csupán egy ember döntése.

Környezettanulmány, forgalom számlálás, szakértői véleményezés van előírva számukra. Ez nem jó, de ez van, egy kijelölt gyalogos-átkelőhely engedélyezésén is hónapokat, éveket tudnak elmélkedni

febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagygáz -nagyfék üzemmódban fognak menni nem jobb még zajosabb is..
febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Önmagában a fekvőrendőrtől nem fog jelentősen csökkenni a forgalom.


Pl. nekem ha arra gyorsabb, akkor át fogok menni az utcátokon.

Csak azt fogjátok elérni, hogy a fekvőrendőr előtt fékezek, utána meg gyorsítok, így kapjátok majd a fékport és a kipufogógázt minden elhaladó járműből.

A lakó-pihenő övezet vagy célforgalom tábla már ér valamit, mert akkor legalább a waze nem viszi be az átmenő forgalmat.

A valódi megoldás az egyirányúsítás vagy az út lezárása és zsákutcává alakítása lenne. Ez nyilván kényelmetlen lenne a helyieknek, de garantáltan csökkentené az átmenő forgalmat.

febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8. Pesten mindkét megoldással találkoztam. Nyilván sok helyen van. (Egyébként 2. vagyok).

Itt a panaszolt helyen, a virágládák kirakása volt az egyik, néhány utcában meg az egyenirányítás. Nem mondom, hogy semmi hatása sincs, de pont rossz irányba táblázták.

No meg aki nem ismerős, az nem fogja érzékelni, amikor bejön a mellékutcába, hogy nem lesz gyorsabb tőle.

A szomszéd kerületben egy helyen 6-8 utca ilyen áthajtós volt.

Ott mindkét végére kitettek zsákutca táblát és kb. a felénél jó nagy és nagyon nehéz beton akadályokat. Hogy ne legyen annyira csúf, virágládákat szereltek rá. Mivel át sehogy nem lehet jutni rajta (és a táblából látják is), csak az ott lakók mennek be.

Csak a szemetesnek gond, meg a mentőnek is hátrány, ha nagyon kapkodná a lábát.

febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#2 sejtem hol laksz.. mondjuk azon a környéken a kis utcák elég szarok alapból is, meg az a lámpa nem fog meg annyira hogy értelme lenne kerülgetni ott a kis utcácskákban..
febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!