Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki megköszön neked...

Ha valaki megköszön neked valamit (pl. kiengeded), akkor illik az elakadásjelzőjére visszavillantani?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az elakadásjelző megköszönést jelent, viszont gyakran veszem észre, hogy ha én köszönök meg valamit, akkor rám villantanak. Eddig nem csináltam. Ez a "szívesen" jelzés akarna lenni? Ez elfogadott, esetleg illedelmes szokás csinálni, érdemes lenne rászoknom, hogy én is villantsak, ha nekem köszönnek meg valamit?

febr. 20. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a szívesen jelzés. Én szoktam, nyilván ez is egy gesztus csak.
febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Én nem szoktam, de lehet, persze.
febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor én is így fogok tenni, ha valaki megköszön nekem valamit.
febr. 20. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Értelmetlen és félrevezető is lehet.
febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se szoktam, ennyi erővel el lehetne beszélgetni morzéval még az élet mindennapos gondjairól még.
febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én pl ha főútvonalon villogtatva lemondok az elsőbbségemről és beengedem az alárendelt útról az autóst.


Akkor nagyon jól tud esni, hogy nem az van, hogy, mert én SUV-os vagyok, mert én Prémium autóban ülök, mert én Nő vagyok és nekem ez jár. Kiteszi az elakadás jelzőt és megköszöni, bár már azt is respektálom ha kézzel int.


Ilyenkor egyet rávillantok, hogy szívesen!


Én ebben semmi félreérthetőt nem érzek.

febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Én is így gondolom. Nagyon jól tud esni egy "köszönöm". Szerintem jótékony hatása is van, mert jó érzéssel tölti el az embert, és ezzel mások is szívesebben fognak előzékenyek lenni, ami a legtöbb esetben a forgalom javulását eredményezheti.
febr. 21. 09:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Én iszonyat gyerekesnek tartom ezt az oda-vissza villogást.


Ha úgy van, én is beengedek másokat, de nem nagyon érdekel, hogy megköszöni vagy sem.


Azért lehet félrevezető, mert magát az elengedést is villogással szokták jelezni. Így ha pl. a következő kereszteződésben is várakozik egy autós, az azt hiheti, hogy őt engeded ki. Vagy a szembejövő azt hiheti, hogy veszélyt, rendőrt vagy akármit jelzel.

febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

#8-as


Nem is téged kívánlak meggyőzni. Szíved joga, hogy úgy csináld, ahogy neked jól esik.


Egyébként nyilván nem félreérthető helyzetbe villogtat az ember orrba-szájba.


A rendőrt meg sok esetben, a villogás mellett a klasszikus sziréna ujjkörzéssel jelzem a szembejövőnek. Gondolom tudod mire gondolok, mert általában mindenki érti, és szoktak is neki örülni.

febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak mérsékelten divat az elakadásjelző használata. Létezik, de a kézzel intés ilyen esetben gyakoribb.
febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!