Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora nyomatékkal húzzák a...

Mekkora nyomatékkal húzzák a gumisok a kerékcsavart?

Figyelt kérdés
Személyautónál 5 ből két csavart nem tudok meglazítani az 1 méteres rúddal. 77kg vagyok, tehát ha a méteres rúd végére állok, akkor az elméletileg 77nm, nem? Indokolt ekkora erővel meghúzni, hogy a 77nm ne bírja meglazítani?

#kerékcsere #nyomaték #gumijavító
márc. 1. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

"77kg vagyok, tehát ha a méteres rúd végére állok, akkor az elméletileg 77nm, nem?"

Nem, az kb. 770 Nm.

Valószínűleg a légkulccsal húzták meg, azok simán tudnak 1-2000 Nm-t.

Normálisabb gumisműhelyben nyomatékkulccsal húzzák meg.

márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szolovjov ***** válasza:
66%
Én idióta gumisoknak már nem hagyom hogy az autóhoz nyúljanak. Az én autóm felnicsavarjait 110 Nm-rel kell meghúzni. Ezek a szakbarbárok meg rádurrantják légkulccsal ahogy sikerül.
márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Az összessel..


Vidd vissza azokhoz akik ráhúzták, add a kezükbe a kicsi gyári kerékkulcsot, hogy "szedd le vele te faszkópé.."

márc. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Jön a főnökhöz a gumistanuló, hogy nem mozdul a csavar, pedig már kétméteres csővel dolgozik...

...kérdem, tudja-e, hogy ennek a japán kocsinak balmenetesek a kerékcsavarjai?..honnan kellene tudni? Ott a nemzetközi jel a csavaron...

márc. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#4 25 éve japán autókkal foglalkozom, de soha az életben nem láttam még balmenetest..
márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Dehogy húzzák nyomatékkulccsal.
márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Keresztkulccsal lehúzod izomból, elég szokott lenni.
márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Végül 140 centis vízcsővel tudtam leszedni, a csavar feje deformálódott, újat kell vennem hétfőn, addig nincs autó. Csak abban reménykedem, hogy a menetet nem kúrt@m el.
márc. 2. 10:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Kicsit túl lett dimenzionálva ez a téma, hogy nagyon nagyon nagyon pontosan 110re vagy 120ra vagy mittudomén mennyire kell meghúzni, mert ha nem, akkor széthullik atomjaira az autó.
márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
#9: értem, túl van dimenzionálva. Akkor sok sikert a kerékcseréhez az út szélén, ha 1000 Nm-re vannak húzva a kerékcsavarok.
márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!