Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Francia autópálya fizetőkapuin...

Francia autópálya fizetőkapuinál 100 eurós bankjeggyel nem lehet fizetni?

Figyelt kérdés
Az ötvenest még elfogadja vagy már azt sem?
márc. 1. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg bármit el kell fogadniuk, de ha aránytalanul nagy a bankjegy értéke a fizetendő összeghez képest, az EU bármely országában megtagadhatják a kiszolgálást. Itthon is mondhatja a boltos, hogy ha csak egy rágót veszel, nem fizethetsz húszezressel, és bizony nem kötelező megmutatnia neked a kasszát, hogy igazat mondott-e.

Ezért van az, hogy akik rendszeresen járnak ilyen-olyan autópályán (Szerbián vagy Észak-Macedónián pl. ha csak egyenesen átgurulsz, akkor is szakaszosan kéregetnek 1-2 eurókat, az olaszok az olyan felvilágosultak, hogy egyszer hajtasz fel az autópályára, aztán majd lehajtáskor egyben kifizeted), azok tartanak euró fémpénzt a kocsiban. Amúgy a legegyszerűbb euró deviza kártyával fizetni. Ha nincs, legyen legalább Revolutod vagy valami hasonlód, és akkor ez nem fog annyira fájni. Már egy gyakran frekventált boltban is csúnyán néznek rád Európa összes országában, ha 10 eurónál kisebb összeget 50-essel, neadjisten 100-assal akarsz kifizetni. És amúgy teljesen jogosan.

márc. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Ki van írva, milyen címlettel illik fizetni. Ha nagy címleted van, visszaad egy kalap aprót(miközben áll a sor)
márc. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Már egy gyakran frekventált boltban is csúnyán néznek rád Európa összes országában, ha 10 eurónál kisebb összeget 50-essel, neadjisten 100-assal akarsz kifizetni. És amúgy teljesen jogosan."

Annyival maradnak. Nem szabad hagyni, hogy teljesen kiszorítsák a készpénzt. Ez az egyik. A másik, hogy pl Németországban, nagy üzletekben is az emberek több mint fele készpénzzel fizet, és ragaszkodnak hozzá. Sokszor nagy címletekben, mert olyan van. Az idióta francia fizetőkapus rendszer meg alapból egy hatalmas baromság, hogy menet közben kell szarakodnod ezzel.

márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2# Nem ad vissza, mert el sem fogadja. Jártam már így amikor Párizsba mentem, ezért érdekel milyen bankókkal készüljek. Kapok pénzt az útra, abból fizetem. Ha én fizetném akkor van pár darab bankkártyám.
márc. 2. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Igazából az a vicces, hogy a készpénz kiszorításáról beszélsz, pedig aki rendszeresen használ készpénzt, annak mindig van bőven váltója, tehát kisebb címleteket is tart magánál. Én akárhova repültem készpénzzel, első dolgom volt még a reptéren venni nasit meg üdítőt, hogy fel legyen váltva. Pont annak fáj ez a nagy címletezés, aki olyan ritkán használ készpénzt, hogy mindig csak az a nagy címlet van nála, amit éppen kivett az automatából.
márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5ös

Vagy nem.

márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!