Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kukásautó áll/lassan halad...

Kukásautó áll/lassan halad záróvonal mellett. Mögötted rendőrautó. Kikerülöd a kukásautót, átlépve a záróvonalat, vagy megvárod azt az 5 percet mögötte, amíg végez az utcában?

Figyelt kérdés
márc. 2. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Kikerülöm
márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Hogy nem lehet azt a qrva kreszt megtanulni!!!
márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Megvárom.
márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

A magyar kreszben nincs erre kivétel és nincs se politikus, se rendőr ismerősöm, így nem tudnék védekezni egy esetleges bírság ellen. Tehát megvárnám.


Ha a rendőr megelőzné, akkor mennék utána.

márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Megvárni!
márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Koaxk Ábel ***** válasza:
85%

Én kikerélüném, van egy pont Budán a Kapy uton ahol konkrétan valahogy mindig a traffibox előtt szoktak héderelni a kukásautóval amikor arra megyek hajnalban.


Ott ha jól emlékszem záróvonal van és általában mindig be van izzítva a mérő készülék. Még sosem volt ebből bajom, hogy kielőztem az álló kukásautót.


Mondjuk én a rendőrt is megelőzöm, ha tötymörög, egyszer sem csakpták ki rám a villogót.


Sőt még volt olyan eset, hogy nem tudtam eldönteni a jagelló mit akar, és még ő tette ki a jobbra indexet, hogy előzzem meg nyugodtan.

márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha az a kukásautó éppen ott egyértelműen lerobban, akkor fokozott óvatossággal kikerülheted büntetlenül a záróvonal átlépésével. Vagy ha megkülönböztető jelzést használó járműnek csak így tudsz szabad utat biztosítani. A záróvonalnak az a lényege, hogy nem lépheti át a közlekedő.
márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Kikerülném, záróvonalon előzni tilos, nem kikerülni.
márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kikerülöm.

Ha a falunkból a közeli városba autózom, elhajtok a rendőrkapitányság előtt; jócskán találkozom rendőrségi autókkal. Szerdánként gyűjt ott a kukásautó, a rendőrörök is kikerülik záróvonalat átlépve, szembejövő forgalmú sávban haladva, és mi civilek is ezt tesszük. Előfordult nemegyszer, hogy én követtem így a rendőrautót, és a fordítottja is.

Az biztos, hogy ha baleset történne emiatt, akkor bőven elmarasztalnának.


// ↑ 9! (12:14) Ha már szabály, nem úgy van, ahogy írtad.

„záróvonalat járművel sem átlépni, sem érinteni nem szabad” ← 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól (KRESZ) 18. § (1) c)

Egy kivétel van, amit a fenti jogszabályhely tartalmaz: „ha azonban közvetlenül a záróvonal mellett terelővonal is van, a záróvonal a terelővonal felől – az előzésre, illetőleg a bekanyarodásra vonatkozó szabályok megtartásával – átléphető”.

márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!