Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az általános müveltséghez...

Az általános müveltséghez tartozik az autók ismerete?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, nincs jogsim és soha nem érdekeltek az autók, nemrég pedig volt egy kisebb incidens emiatt a munkahelyemen. Történt ugyanis, hogy a főnököm házon kívül volt és kereste valaki, de nem mutatkozott be. Csak annyit tudok, hogy egy szürke kombival volt, majd kérdezte a főnököm, hogy milyen kombi? A6 audi vagy astra? (mert 2 személyre is illett a leírás) Mondtam, hogy nem tudom, mert nem ismerem az autókat, csak annyit tudok, hogy szürke kombival jött. -Már ekkor hülyén nézett, de nem mondott semmit.

Kicsivel később kiderült, hogy nem kombi volt, hanem egyterü. Erre a főnököm gúnyosan odaszólt, hgy "b+, nem tudod mi a különbség a kombi és az egyterü között??"



#autó #kultúra #kombi #általános müveltség #egyterü
márc. 13. 06:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem tudod akkor minek mondtál hülyeséget?

NEM láttad és kész.

márc. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy kombi. Nagy volt és sok ajtója. A szín legalább stimmelt.
márc. 13. 06:30
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen szinten azért szokás ismerni őket, hogy például mit neveznek kombinak. Azt pedig az emberek többsége nem téveszti össze, hogy audit vagy opelt lát.
márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szétszedtem atomjaira vagy min. 200 autót kérdező, de sok friss, pár éves, b.zi kinézetű autóról én meg nem mondom, hogy kombi, vagy egyterű.

2010-ig kb megmondom, de az után ezek már nem autók, hanem sz.pógépek.

márc. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Azért ezek olyan alapismeretek, amiket illene tudni. Nem várható el nyilván, hogy fejből vágd azt, hogy mondjuk az E46 milyen motorkódokkal volt gyártva, de elkülöníteni a kombit az egyterűtől, az Opelt az Auditól alap dolog lenne...

Hacsak nem kamu kérdés volt...

márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Ez mindenképp általánosabb műveltségnek számít, mint Petőfi születesi dátuma, vagy a prokarióták anyagcseréje.
márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Kimondatlan szabaly, de mindig alsobb hierarhiaban van az a ferfi, aki teljesen hulye a kocsikhoz. Nok es ferfiak kozott is.
márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Valami hasonló kritkát kaptam a közelmultban.

Egy társaságban én voltam a "kultúrálatlan bunkó" mert azt találtam mondani, hogy nem érdekelnek a Harry Potter féle sztorik, nem olvastam és moziban sem láttam.

márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szinten szerintem igen. Ez még nem is igazán az "autók ismerete" téma, csak egy alapismeret a téged körülvevő ember alkotta környezetről. Látod, hétköznapi szituációban lett volna szükség erre az infóra, úgyhogy esélyes, hogy még elő fog fordulni a jövőben az, hogy kellően informatívan kéne tudnod megnevezni, amit láttál. 26 évesen nem egy nagy elvárás, hogy el tudd dönteni egy autóról, hogy kombi, szedán, ferdehátú, egyterű stb. Kb. 1 óra alatt ki tudod művelni magad a témában úgy, hogy többé ez már ne okozzon gondot. Bár, az is igaz, hogy tényleg vannak manapság elég kretén kinézetű autók, de azért nagyjából ott is el lehet dönteni, hogy minek szánták.
márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
😮😮😮
márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!