Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az oroszok általános műveltség...

Az oroszok általános műveltségéhez tartozik a latin betűk ismerete?

Figyelt kérdés
Az indokolja a kérdésemet, hogy a az internetet muszáj ismerjék a webcímeknél. Láttam, hogy Moszkvában is a reklámmatricák az autókon cirill betűsek, de a webcím az latin betűvel van felírva, tehát azt is el tudják olvasni, nem? Persze nem csak oroszok, hanem minden más különleges betűvel író nép kell, hogy ismerje a latin ábécét, ugye?

2014. nov. 1. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Tegyük fel fordítva a kérdést: a latin betűkkel írók általános műveltségéhez hozzátartozik a cirill betűk ismerete? Egyébként az oroszok cirillel írnak be mindent.
2014. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
51%
Mivel a suliban ők is tanulnak angolt vagy más nyelvet (az én időmben legalábbis tanultak), gyanítom, nem hátrány, ha ismerik a latin betűket. :)
2014. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen ismerik a latin betűket, sőt a saját cirill betűs szavaikat is le tudják írni latin betűkkel, de még a kínaiak is ugyanígy tudnak írni kétféle móson, sőt még számítógépen is tudnak kínai írásjelekkel írni, de ahhoz már kb. egy külön program kell, legalábbis amikor nekem mutatták, akkor iszonyú nehéznek tűnt, hiszen rengeteg írásjelük van, billentyű pedig kevés.
2014. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Láttam orosz matematikakönyvet, amiben latin betűkkel jelöltek különféle matematikai objektumokat. Egyébként lehetne cirill betűket is használni még, sok matematikus úgyis hamar zavarba kerül, hogy mit mivel jelöljön. Úgyhogy a latin betűk ismerete elég elterjedt.
2014. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tegyük fel fordítva a kérdést: a latin betűkkel írók általános műveltségéhez hozzátartozik a cirill betűk ismerete?"



Csakhogy a kettő nem egy súlyú a világban, mert a latin abc-t sokszorosan többen használják, mint a cirillt. És a világnyelv, az angol is latin abc-t használ.

2014. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én nem mondanám, hogy az oroszoknak általános műveltség a latin betűk ismerete. Muszáj ismerniük, ha idegen nyelven szeretnének tanulni - gondolom azért ott is tanulnak idegen nyelvet.
2014. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
az oroszok idegen nyelv ismerete,kritikan alul van...
2014. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nagytöbbség ismeri. Általában 10-12 éves kortól már ismerik. (Tapasztalat.)
2018. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!