Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha emiatt feljelentést teszek,...

Ha emiatt feljelentést teszek, foglalkozik vele a rendőrség? Vagy felejtős?

Figyelt kérdés

Gyalogosként közlekedtem, amikor egy körforgalomhoz értem. Egy tanulóvezető próbált behajtani a körforgalomba, de kifejezetten óvatos volt, adódott olyan lehetőség, amikor már egy nem feltétlenül dinamikus sofőr is behajtott volna. Erre a mögötte haladó autós, kétszer is türelmetlenül rádudált.


A KRESZ ezt tiltja, lakott területen belül kizárólag balesetveszély esetén lehet hangjelzést adni, a fenti tétlenkedés egyértelműen nem ilyen helyzet volt.


Felvételem nincs, csak a suv és a tanulókocsi rendszámát írtam fel. Ennyi infóból tud kezdeni valamit a rendőrség, pl. tanúmeghallgatás útján?


A célom, hogy az intoleranciát kiírtsam az utakról, és Ausztira 2.0 legyünk a közlekedésben mutatott mentalitás terén.


ápr. 3. 07:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Lol
ápr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne felvételed sem foglalkozna vele a rendőrség. Két dudaszó nem érdekli őket.
ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Te gyalogosként azért jelentenél fel valakit, mert láttad, hogy valaki indokolatlanul rádudált valaki másra? Normális vagy???
ápr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 bazaltkaroly ***** válasza:

Egyetértek abban, hogy jó lenne, ha leszoknának az emberek, hogy a dudát ordibálógombnak használják, de ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Ha videófelvételed is lenne, akkor sem érne sokat, mert ha rá állna a rendőrség, akkor a sofőr könnyen letagadhatja, hogy ő vezetett.

Sajnos ebben mi nem intézkedhetünk, Annyit lehet tenni, hogy sofőrként nem cselekszünk így, de mások helyett nem gondolkodhatunk.

ápr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%
Pedig a duda ordibálógombnak van kitalálva. Ez mondjuk a KRESZ durva hiányossága, mert ugye lakott területen belül csak balesetveszély elkerülésére lehetne használni. De bocs, ha elém vágsz, én meg vészfékezek, hogy ne haljak meg, de nem dudálok, akkor honnan tudnád, hogy éppen hülyeséget csináltál a záróvonalon index nélküli átvágással, ha nem dudálok utólag rád? A duda a kommunikáció eszköze. Én dudálok mindenkire, aki szabálytalan és/vagy hülye. Mindig is dudáltam, mindig is fogok. Ha ezért valaha megbírságolnak, büszkén befizetem vagy közmunkán ledolgozom.
ápr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 bazaltkaroly ***** válasza:
73%
#5 A duda a vészhelyzet elkerülésére szolgál. Ha már lefékeztél, és nem történt baj, akkor ez nem számít bele. Ha esetleg rád húzza a kormányt, és nem vesz észre, akkor jogosan dudálsz, de utólag már fölösleges, és illegális. Ne legyél önkéntes rendőr, mert akkor ugyanolyan idióta leszel, mint aki szabálytalankodik, vagy hülye. Sőt, ha valaki másnak eltereled a figyelmét a dudálással, és ezért belemegy valakibe, akkor még bűnrészes is leszel.
ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Tipikus hülye , túlbuzgó gyerek vagy.
ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
9%
#6 Jó ember, ne haragudj, dudáljak akkor, amikor amúgy csak rajtam múlik a vészhelyzet elkerülése? Persze! Azért, hogy talán elgondolkozzon, miért kapott dudát, és legközelebb ne legyen ilyen gyökér, mert ha nem velem találkozik, talán meg is öl valakit. Te azt hiszed (meg a kresz azt hiszi), hogy a duda az valami varázsdolog, aminek a hallatán a szabálytalan illető meg fog állni, vagy éppen gázt fog nyomni, vagy éppen elkerülő manőverbe kezd, mert gondolatolvasó, és a dudád hallatán tudja, mit csináljon. Hát, a valóság nem ez. A valóság az, hogy a dudával adod tudtára valakinek, hogy "amúgy az előbb hülye voltál bazmeg!"
ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
#6 Ha rám húzza a kormányt, akkor hiába dudálok, már megölt. Hova dudáljak??? Nem fogja azért elrántani, először körbenéz, hogy ki dudál és miért. Utólag kell dudálni, hogy érezze a törődést.
ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
55%
A Gestapo már elkotródott, és házmesterek sincsenek már. De a feljelentősdi úgy látszik itt marad velünk.
ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!