Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » AM kategóriában hogyan működik...

AM kategóriában hogyan működik a különbözeteti vizsga??

Figyelt kérdés
Azt értem ezalatt, hogy akinek megvan az AM korlátozott, annak ugye elvileg kresz nélkül váltós motoron egy vizsga után kiveszik a korlátozást. A kérdés az, hogy rutinpályás vizsga is van, vagy csak városi? És saját motorral is lehet vizsgázni? Hallottam ilyet is.

ápr. 7. 00:48
A kérdező szavazást indított:
Rutin vizsga nincs, nem lehet saját motor.
Rutin vizsga van, nem lehet saját motor.
Rutin vizsga nincs, lehet saját motor.
Rutin vizsga van, lehet saját motor.
Nem tudom.
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Nincs olyan, hogy különbözeti vizsga, a motorkerékpár gépjármű, részletesebb a rá vonatkozó KRESZ, a teljes tanfolyamot végig kell csinálni, vezetni, vizsgázni lehetséges saját motorral, ami a feltételeknek megfelel.
ápr. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De ő AM kategóriát akar. Csak bejegyezték neki a robogós vizsga miatt, hogy automatát vezethet, így papíron nem vezetheti a váltós 50-es Simsont. Kb. hasraütésszerűen jegyzik be vagy nem jegyzik be a vizsgajármű alapján ezt a korlátozást AM kategóriánál. Én akit ismerek, mind robogón vizsgázott annó és nekik nem volt beírva, Simsonra ültek a tanfolyam után.
ápr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérdésedre a válasz tudtommal az, hogy csak forgalmit kell tanfolyam nélkül újracsinálni. De még régebben olvastam valahol. Egyszerűbb lenne egy tetszőleges autós-motoros iskolát megkérdezni.

És igen, saját motorral is lehet, megvan minden kategóriára, milyen feltételeket kell teljesítenie, AM-nél ez egyszerű, legyen segédmotor, meg engedje meg az iskola. Annyi van, hogy ugye vizsgáig nem vezetheted, szóval vagy trélerrel viszed az iskolába, vagy egy haver viszi, vagy az iskola megengedi, hogy náluk tartsd, de ezt megint velük kell megbeszélni.

ápr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, a végére már belekavarodtam, hát csak vizsgáznod kell, nem kell ott tárolni meg folyton vinni, csak egyszer a vizsgára vigye oda neked valaki. :D
ápr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De amúgy a rendszám nélküli 50-es motoroddal szerintem ha vezeted a váltósat az automata korlátozással, az sem fogja érdekelni a kutyát sem. Aztán ha később lesz B jogsid vagy akármilyen nagyobb motorkategóriád, úgyis kikerül a korlátozás.
ápr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, figyelmetlen voltam, és félreértettem a kérdést.

Tehát nem valamelyik A kategória Megszerzése a cél, csak az AM, korlátozás nélkül.

Akkor valóban nem kell a KRESZ vizsgát ismételni, csak a gyakorlati részt, amihez használható saját motor.

Egyébként azzal a kóddal random szivatják a tanulókat, vagy beírják a jogosítványba, vagy nem, és az AM kategóriánál teljesen értelmetlen az automata váltóra korlátozás, a legtöbb iskolának nincs is váltós segédmotorja a tanuláshoz.

Nem tudom a pontos menetét a különbözeti vizsgának, kicseszés a tanulókkal a kódot beírni, de ha már valaki ezért visszamegy, simán megelégedhetnek azzal, ha a rutinpályán végig megy, és ott tudja kezelni a váltót (amit egy segédmotornál egyedül is megtanul, aki váltós verziót kipróbál)

ápr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ugye pont ez a kérdés. Hogy a forgalmi elég-e vagy a forgalmi és a rutin is kéne? Most próbáltam guglizni, de ugye csak autósoknak szólnak a cikkek (amik amúgy sem hivatalos infók), ott meg ugye nincs rutin. Mondjuk azért is nem lenne logikus a rutint újracsináltatni, mert a nagymotoros új rutinvizsgán is amúgy kb. nem kell váltót használni, csak a lassú menetnél használ az ember kuplungot, meg a gyors feladatnál kell a váltóhoz nyúlni.

De amúgy ahogy #6-os te is írod ez teljesen random hogy bejegyzik-e a korlátozást AM kategóriánál. Én le is sz*rnám amúgy. Mennyi az esélye, hogy egy rendőr ezen akadékoskodik? (Alapból milyen gyakran fog ki az ember közúti ellenőrzést, főleg segédmotorral? Nagyon ritkán és nagyon lokálisan razziáznak segédmotorosokat, kb. bármit művelhetnek nincs bünti.) És ha akadékoskodni akar a rendőr, mit tud tenni? Ezért maximum helyszíni párezer forint bírságot tud adni. Tudom, mert nemrég tudtam meg, hogy igaz, szemüveg nélkül én nem is látok, ha szemüveg nélkül vezetek, az csak helyszíni bírság. Ennyire abnormális a rendszerünk. Ha jogsi korlátozó kódot szegsz meg, főleg ha ilyen csip-csup dolgot, mint az automata váltó, csak a rendőr jóindulatától függ, hogy figyelmeztetés, vagy egy minimális helyszíni.

ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!