Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy romániában...

Miért mondják, hogy romániában káosz a közlekedés, és hogy a románok nem tudnak vezetni?

Figyelt kérdés
5 nap alatt bemotoroztam nyugat-romániat : Arad, Bihar és Szatmár megyében össze-vissza közel 1500 kilométert motoroztam. Mindáhrom megyeszékhelyem, és számos kisebb településen jártam, de sehol sem tapasztaltam a fenti sztereotípiát. Sőt, idehaza Békés megyében sokkal veszélyesebb motorozni, itt gyakrabban nem vesznek észre, nem adnak elsőbbséget, rámhúznak, stb.

ápr. 15. 08:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A városokban sok furcsa körforgalom van.

Az országúton folyamatosan letolnak az útról, kanyarban megelőznek, stb.

ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert Romániában káosz a közlekedés, és a románok nem tudnak vezetni.
ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja, valóban sok fura körforgalom (egyes esetekben indokolatlan) van, de látszólag a helyieknek nem okoz gondot. De még nekem sem különösebben, úgy hogy előszőr láttam, inkább csak elcsodálkoztam rajta.
ápr. 15. 08:27
 4/19 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom autós, és hasonlóan minimális, mint a tiéd. Én azt láttam, őrült módjára közlekednek, olyan dolgokba belemennek, hogy a lélegzete eláll az embernek. Amit nem tapasztaltam, de alighanem létezik: letolni, ledudálni nem akartak. Villogni sem villogtak, mert 50-el mentem a faluban.
ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze ott is volt 1-2 necces szitu. Pélául a szembejövő előzőtt és szorosan az út szélehez kellett húzódnom, ha autóval vagyok akkor tuti telibever. De az 1500kilométert tekintve ez békés megyébek kb háromszor fordult volna elő.
ápr. 15. 08:36
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

“ Az országúton folyamatosan letolnak az útról, kanyarban megelőznek, stb.”


Mondjuk ha valaki ezt sokszor tapasztalja, az lehet azért van, mert csigatempóban vezet és irritálja azokat, akik szeretnének haladni. Mert ha mész 140-nel és úgy is folyamat le akarnak tolni, az lehet idesegítő, de nem hiszem, hogy itt erről lenne szó :D


Amúgy szerintem Európában sehol nem káosz a vezetés, max. azoknak, akik szarul vezetnek és ezt arra fogják, hogy mindenki más a hülye. Én évek óta vezetek autóval és robogóval a fővárosban, tehát tudom, miről beszélek, bőven van tapasztalatom. Dél-Amerikában meg Ázsiában van káosz, itt közel sincs.

ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Marosvásárhelyen én pl láttam olyat, hogy a körforgalomban valaki megállt, s beengedte a másikat.


Nagybátyám élményeit pontosan nem tudom, de "Többet Bukarestben autóval nem megyünk". Pedig direkt úgy ment át a városon, hogy "mi neki egy nagyváros?". Budapestre jár dolgozni 30 éve. De Bukarest még neki is sok volt.

ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#7 lehet aki meg Bukarestben vezet 30 évig és felmegy Pestre, annak meg az a káosz, mert nem ahhoz a stílushoz van szokva🤷🏼‍♀️
ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan látom a dolgot, mint a kérdező.


Én kerékpárral jártam sokat Észak-Erdélyben, Kolozs, Bihar, Szatmár, Szilágy, Máramaros megyékben. A sztereotípiákból alig tapasztaltam valamit, semmivel nem volt rosszabb a helyzet (sőt), mint Magyarországon.


Ráadásul a tehetségtelen sofőrök nem lepődnek meg, amikor a forgalmas országúton tekerek - Magyarországon még olyan főutakon is ledudálnak időnként, ahol teljesen szabályosan lehet biciklizni.

ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 hypno ***** válasza:

A budakalászi körforgalmat meg lámpás irányítással kellett kiegészíteni, mert az amúgy évek óta arra közlekedő egységsugarú magyar autós képtelen volt használni.


Miként egyébként a többi kétsávos körforgalomnál is megzavarodnak sokan.

ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!