Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lehet a büntetési tétel,...

Mi lehet a büntetési tétel, és jogos-e?

Figyelt kérdés
14 éve Németországban dolgozom. 9 éve volt egy 1,5 éves eltiltásom a vezetéstől. Nyelvtudásom minimális. Eltiltás után vezettem folyamatosan, céges autót is. Soha senki nem mondta, hogy van teendőm, sem a jogsi újításakor (magyar), sem a munkáltatóm (német cég). Közúti, rendőri (német) ellenőrzésekkor sem. Most kaptam egy levelet, gyorshajtás (minimális), hogy jogsi nélküli vezetéssel is vádolnak, mert eltiltás után nem jó a jogsim a vezetéshez. Ma továbbküldtem a munkáltatómnak, hogy segítsen benne.

máj. 21. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom eltiltás után kell egy utánképzést végezni, utána kapod vissza.
máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1

alapvetően így van, de itt az a kérdés, hogy hogyhogy ennyi év után ez még kibukott, ha előtte nem, és hogy nem derült ki sem az újításkor sem az ellenőrzéskor... Erre én is kíváncsi lennék...

máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnét tudják, ki vezette az autót?
máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
traffipax
máj. 21. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Eleve ha 14 éve kint élsz már rég nem érvényes kint a magyar jogsid. Németre kellett volna cserélni.
máj. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak kint dolgozom. Magyarországi lakóhelyem van.
máj. 22. 05:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Trafipaxból azt tudják megállapítani, hogy kié az autó.
máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elismertem a vezetés tényét. Küldtek fotót. Céges autó.
máj. 22. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben kell utánképzésen részt venni, ha valakit csak bizonyos kategóriától tiltanak el, annak pl. nem kell.

Eltiltáskor nem vonták be a jogsit? Vagy utána simán visszaadták? Ha kellett volna utánképzést végezned, addig nem adhatták volna vissza.

máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bevonták, elküldték Magyarországra, mert magyar jogsim van, itt meg visszakaptam, csak Németországra szólt a másfél év eltiltás. Nem vezettem kint pár évig. Aztán egy ideje vezetek céges autót is, sose szóltak, hogy nincs rendben valami. Autópálya rendőrök sem.
máj. 26. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!