Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vonatoknál mit jelent a...

Vonatoknál mit jelent a hosszú-rövid-hosszú dudálás?

Figyelt kérdés
Ma utaztunk Pestre, amikor Ferihegy előtt hirtelen megállt a vonat, utána háromszor-négyszer dudált ilyen hosszú-rövid-hosszút, akkor a kalauzok elkezdtek rohanni le a vonatról, csak nem láttam miért. Ez a hosszú-rövid-hosszú dudálás ez jelent valamit??
2010. nov. 13. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy rövid rövid rövid hosszú hosszú hosszú rövid rövid rövid volt? Akkor SOS-t adott le.


Ha meg rövid rövid rövid hosszú hosszú rövid rövid rövid akkor csak SMS lehetett.

2010. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a-a. Biztos nem küldött smst :)

Mondom hosszú-rövid-hosszú-szünet-hosszú-rövid-hosszú-szünet stb

2010. nov. 13. 17:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Tárgytalan, már megtaláltam a választ
2010. nov. 13. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a válasz amit találtál
2010. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy régebbi kérdésben találtam, meg a MÁV F.1. sz. Jelzési utasítások könyvében:

"

(114) A vonatot vészfékkel állították meg.

A féket ereszd meg-jelzés kétszer (— . — — . —).


202. A jelzést légfékezéssel közeledő vonat mozdonyvezetője akkor köteles adni, ha a vonat a vészfék meghúzása következtében állt meg. A vonatkísérők kötelesek megállapítani a vészfék meghúzásának okát, s annak megfelelően cselekedni, majd a vészfék váltót alapállásba helyezni.

Részletes rendelkezéseket a fékutasítás tartalmaz"

2010. nov. 13. 18:30
 6/8 anonim válasza:
Én azt találtam egy vonatgázolásos videó kommentárjában, hogy a hosszú-rövid-hosszú duda gázolást jelent. A Kalauzok pedig biztosan elindultak a mozdonyvezetőhöz, felmérni a kárt, aztán eldönteni hogy mentőt, vagy halottaskocsit hívjanak.
2011. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Biztos nem gázolás volt. Arról azért tudtunk volna, plusz pár percen belül továbbindultunk. Na meg a vasúti utasítás csak nem hazudik ;)
2011. jún. 27. 12:53
 8/8 teglaalatt válasza:
Ezt a vasúti utasítást hol találtad? érdekelnének ezek a kürt jelek..
2011. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!