Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben a szituációban ti mit...

Ebben a szituációban ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Ma ezért a szituációért buktam meg forgalmin, de sajnos a V.B.-től sem kaptam választ rá, hogy mit kellett volna tennem.

Behajtottam egy utcába, ahová kamionosoknak nem szabad behajtaniuk, előttem mégis állt egy.Megálltam, mert indexelt és vártam, hogy kanyarodjon be vagy forduljon meg.Egyszer csak el kezdett tolatni, én pedig ott álltam mögötte.Tolatni nem tudtam már, mert mögöttem is hosszú sor állt, kikerülni viszont azért nem tudtam, mert mellettem volt egy forgalomtól elzárt terület, és ha arra rámentem volna azonnali bukás.Oktatóm így dudált 3-at, mire a kamionosnak sikerült megfordulnia, és én el tudtam menni.Majd visszavezettem a pályára, ahol közölte a V.B. hogy ez a vizsga nem sikerült.Semmi másban nem hibáztam.


2010. dec. 2. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Jogos a bukás. Veszélyhelyzetben az oktató avatkozott be ez elég egyértelmű. Neked kellett volna dudálni. Ha jogsid lett volna akkor sem dudálsz, hanem hagyod, hogy beléd tolasson?
2010. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neked kellett volna dudálnod
2010. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy nekem mit kellett volna tennem.-.-"
2010. dec. 3. 05:27
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ebben a szituációban ti mit tettetek volna?"

Válasz: vizsgán: Duda!!

való életben: Rá a forgalomtól elzárt területre! vagy duda. A szituációtól függ hogy melyik. De ha nem mozdulsz meg az autóval, mindenképpen dudáltam volna egy jó erőset!


Szóval érthető hogy megbuktál, mert az oktatónak kellett megoldani a problémát helyetted. Legközelebb próbáld menteni a kocsit és az életed. Ne várd meg amíg maga alá gyűr egy kamion. Ha rámentél volna a felfestésre, lehet hogy megbocsátották volna, mert mentetted a te és az utasok életét, és ez a legfontosabb. Ha a vizsgabiztos nagyon szabálykövető akkor persze megbuktat, de attól még jól oldottad volna meg a helyzetet.

Egy példa erre: 2x1 sávos út, középen záróvonallal. Mész az úton, majd hirtelen kidugja egy kocsi az orrát a mellékutcából. Szemből nem jön senki. Rámész a záróvonalra hogy elkerüld a balesetet? Igen!

Megbuktathat a vizsgabiztos? Lehet. Elküldöd a pic_ba, és tiszta lelkiismerettel mész a következőre. Ilyen a világ.

2010. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok,

Nyílván azt csináltam volna, mint amit neked kellett volna tenned, dudálni egy ilyen veszélyhelyzetben.


S eleve, ha az oktatónak bele kell avatkoznia a vezetésedbe, akár fékezéssel,gázadással,dudálással, stb., akkor bukta a vizsga.

2010. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen ezért jogosan buktatott meg.

Amikor kikerülsz a forgalomba akkor se lessz ott az oktató hogy megoldja a vészhelyzetet. Ha lehetséges hogy kialakul egy közlekedési baleset és te tudsz tenni ellene hogy ne történjen meg, akkor mindenképpen meg kell akadályoznod akár szabályszegéssel is, ha mást nem veszélyeztetsz.

2010. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!