Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet ebből valami gond?

Lehet ebből valami gond?

Figyelt kérdés

Tegnap este egy nem túl forgalmas úton az egyik autós elütött egy gyalogost (a férfi nem viselt mellényt, és világítás se volt az úton). Ez jóval azelőtt történt, hogy mi odaértünk volna, tehát nem tudjuk mi történt, nem láttuk a balesetet.


Csak arra lettünk figyelmesek, hogy 2 autó lámpája villog, ezért megálltunk mi is, kiszálltunk a kocsiból. Láttuk az elütött földön fekvő férfit, nem mozdult, életjelet nem adott, fölötte 3 ember állt, eközben már a nő, aki elütötte a férfit, a mentőkkel beszélt. Mögöttünk még 2 autó jött ők is megálltak...


Én szóltam a barátomnak, hogy menjünk, mert egyrészt segíteni mi sajnos nem tudunk rajta, másrészt ha jönnek a rendőrök engem esetleg elővehetnek azért, hogy lejárt a személyim és még nem csináltattam meg....


Később lehet ebből valami gondunk?


Köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 5. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted viccből kell megtanulni az elsősegély nyújtást??
2010. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem voltam ilyen helyzetben, és fogalmam se volt, hogy mi lenne a legjobb megoldás. Azóta viszont elég rosszul érzem magam, bár tudom, hogy ha a rajtunk kívül ott álló emberek nem tudtak segíteni, akkor mi se. :(
2010. dec. 5. 13:44
 3/8 A kérdező kommentje:

Gondolom nem viccből, viszont nekem nincs jogsim.

A többi embernek gondolom van... De nem nyúltak hozzá... Vagyis én csak azt láttam, hogy fölötte állnak.

2010. dec. 5. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már ott van a mentő nyugodtan elmehetsz.
2010. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még nem voltak ott a mentők, csak telefonon beszélt velük a nő. Amikor eljöttünk onnan, akkor jöttek pár perc múlva a mentők, a kórház közel volt, gyorsan odaértek. 3 autós ott maradt, az egyik láttam, hogy jött utánunk.


Hülye helyzet, sajnálom, hogy ennyire felkészületlenek vagyunk egy ilyen esetben. :(

2010. dec. 5. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondod nem lehet belőle, mert nem hagytad cserben a sérült személyt. Azt mondod, két autós volt már ott, egyikük intézkedett a mentők értesítéséről, valójában ennél többet nem tehettél volna.


Később sem lehet belőle bajod, gondolj bele, ha mégis megkeresnek ugyanezt elmondod, megálltál, érdeklődtél tudsz-e segíteni láttad már 2 autós ottvan, hívták a mentőket (ennek ugye nyoma is marad), egyebet nem tudtál segíteni, és továbbhajtottál mert biztonságban érezted embertársadat, és szükség sem volt már rád.

2010. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg az elsősegélynyújtás is olyan dolog, hogy ha látható komoly sérülés nincs rajta ( nem ömlik belőle a vér pl.) és vannak életjelei (légzés, szívverés) akkor te mint kívülálló túl sokat nem tudsz tenni, max rontani a helyzetén. (Elmozgatod, netán gerince törött, örökre lebénul.)


Neked laikusnak az a legfőbb dolgod, hogy a szakszerű segítséget értesítsed, és a megérkezésükig igyekezz fenntartani az életjeleit. Ha vérzik azt be tudod kötni, ha nincs szívverése, akkor szívmasszázs, és ha nem lélegzik akkor lélegezteted. Ezzel igyekszel életben tartani amíg a mentők kiérnek. Ha ezek a funkciói megvannak sokat nem tudsz tenni csak rontani rajta.

2010. dec. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Mi már később értünk oda, álltak fölötte elegen, ők is csak annyit tudtak tenni, hogy hívták a mentőket. Azt, hogy vérzett-e nem tudom mert csak annyi fény volt amit az előrébb álló autó lámpája adott. Remélem nem lett komolyabb baja az illetőnek.
2010. dec. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!